Kultowy miecz z World of Warcraft w Diablo 4? Gracz natknął się na nietypowe znalezisko

Diablo 4

Activision i Blizzard (wszakże teraz są to odrębne twory) na przestrzeni lat nauczyły nas, że łaczenie swoich IP w ramach dodatków kosmetycznych nie jest w zasadzie niczym nadzwyczajnym. Przykładem tego może być chociażby obecność Lilith i Inariusa w Call of Duty, czy specjalnych mountów za preordery Diablo 4. Najnowsze dane zdają się sugerować, że niebawem właśnie do czwartego Diablo trafi jedna z bardziej charakterystycznych gier w całym WoW-ie.

Ostrze Mrozu z World of Warcraft znowu trafi do Diablo 4

Ostrze Mrozu diablo 4
Model Ostrza Mrozu w Diablo 4 (źródło:wowhead.com)

Na publicznych serwerach testowych Diablo 4 pojawiła się zawartość 5. sezonu rozgrywek, którą mogą testować gracze. Oznacza to też, że dostęp do zawartości mają także dataminerzy, którzy przekopując się przez ogrom danych, docierają do nieujawnionych jeszcze rzeczy. Tak właśnie jeden z „kopiących” dotarł do modelu kultowego Ostrza Mrozu (ang. Frostmourbe), czyli kultowej broni, którą dzierżył Arthas Menethil z Warcraft 3 oraz World of Warcraft.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W Diablo 4 broń ta zapewne pojawi się jako typowo kosmetyczny przedmiot, który będzie możliwy do zakupu w sklepie za prawdziwą gotówkę. Prawdopodobnie w ten sposób będziemy mogli po prostu nałożyć skórkę tego miecza na dowolną inną broń.

World of Warcraft, Lich King

Raczej nie powinniśmy oczekiwać, że broń ta stanie się dostępna dla wszystkich za darmo w ramach jakieś aktywności, mowa o zbyt ikonicznym przedmiocie. Warto też przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy elementy świata World of Warcraft trafiają do Diablo 4. Jeszcze w 2023 roku do gry trafił wierny wierzchowiec Arthasa, Hełm Dominacji oraz pierwsza wersja Ostrza Mrozu.

Najwidoczniej cały zestaw cieszył się wówczas na tyle dużą popularnością, że firma postanowiła dodać go do gry raz jeszcze. Czy więc dostaniemy kolejnego skina za 25 dolarów? Na razie nic nie jest pewne, ale zdaje się to być bardzo, ale to bardzo pradopdodbne…

Źródło: wowhead.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.