Overwatch 2 i inne gry Blizzarda trafią na Steama. Czy to już koniec świata?

Overwatch 2 Steam

Tego nie spodziewał się raczej nikt. Blizzard od dawna inwestuje w swoją własną platformę, jaką jest Battle.net. Poniekąd wykluczało to wydawanie gier na bądź co bądź konkurencyjnym Steamie, ale decyzja ta właśnie uległa zmianie – na pierwszy ogień do sklepu Valve trafi Overwatch 2.

Activision Blizzard zapowiada debiut Overwatch 2 i innych gier na Steamie

Diablo wyszukiwanie Google Steam
Obecnie na Steamie trudno znaleźć nawet tak znane gry Blizzarda, jak Diablo 4.

Piekło zamarzło. I to chyba dosłownie, bo Diablo oraz inne wielkie produkcje Blizzard mogą wkrótce pojawić się na Steamie.

O swojej decyzji firma poinformowała poprzez oficjalnego bloga. Z niego możemy wyczytać, że Overwatch 2 pojawi się na platformie Valve już 10 sierpnia, a jego śladem mają później podążyć inne gry.

Battle.net jest domem wszystkich naszych PC-towych graczy i przez lata rozwijaliśmy naszą platformę, aby wspierać najnowsze technologie, możliwości i oczekiwania naszych społeczności.

Jednak wraz z naszą ewolucją ewoluowała również branża – gry nie są już tylko dla określonych społeczności, jak to było, gdy Battle.net wystartował ponad dwie dekady temu, gry są dla wszystkich – i chociaż nadal jesteśmy zobowiązani do ciągłego inwestowania i wspierania Battle.net, chcemy przełamać bariery, aby ułatwić graczom na całym świecie znajdowanie i korzystanie z naszych gier.

Z radością ogłaszamy, że przenosimy wybrane gry na Steam, zaczynając od Overwatch 2… który będzie dostępny na platformie 10 sierpnia!

Komunikat Blizzarda na temat gier na Steamie

Naturalnie jest tutaj pewien kruczek. Jeżeli będziemy chcieli uruchomić Overwatch 2 na Steamie, gra postawi na nas wymóg połączenia konta z Battle.net. Dla łowców trofeów istotne jest, że tytuł ten doczeka się dedykowanych osiągnięć.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Teraz pozostaje nam już tylko się uzbroić w cierpliwość. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości użytkownicy Steama doczekają się możliwości zagrania w hity pokroju World of Warcraft.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.