Twórca Pokemonowego moda do Palworld już z pozwem? Nintendo najwidoczniej nie bierze jeńców

Palworld

Pomijając wstępy na temat fenomenu Palworld i tego, jak wielką popularnością cieszy się ta gra, należy przejść do kontrowersji. Od samego początku tytuł ten wzbudza burzliwe dyskusje graczy głównie ze względu na dość mocne inspiracje Pokemonami. Jeden z moderów, który przeniósł kieszonkowe stworki od Nintendo do świata Palwrold najwidoczniej przekonał się bardzo boleśnie, że „Big N” poza robieniem gier i zarabianiem pieniędzy lubuje się także w straszeniu społeczności pozwami.

Pokemonowy mod do Palworld na celowniku prawników Nintendo

Modyfikacja dodająca Pokemony do świata Palworld była kwestią czasu i raczej każdy zdawał sobie z tego sprawę. Jeden z twórców, kryjący się pod pseudonimem ToastedShoes udostępnił jakiś czas temu na Twitterze/X fragment rozgrywki ze zmodowanego Palworld, gdzie jego postać oraz wszystkie stworki zostały zamienione na Pikachu i spółkę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, dzisiaj miał on przedstawić światu pełniejszy materiał prezentujący modyfikację wraz z informacjami, skąd można go pobrać. Jak się jednak okazało, tak się nie stanie, bo do akcji wkroczył dział prawny Nintendo.

Rankiem ToastedShoes opublikował jednie krótki wpis, w którym przekazał, że „Nintendo przyszło po niego”. Oczywiście wiele osób od razu domyśliło się, że japońskie przedsiębiorstwo uraczyło twórcę ostrzeżeniem lub nawet pozwem za naruszenie ich praw autorskich.

Niestety od tamtego momentu konto YouTubera milczy i nie wiadomo, jak dokładniej wygląda cała sytuacja. Jeśli podejrzenia dotyczące pozwu się potwierdzą, to Nintendo raczej nie przysporzy sobie tym rzeszy wiernych fanów.

Niby takie działania ze strony „Big N” to norma i rzadko kogo one dziwią. Teraz jednak mowa o grze będącej swoistym fenomenem i rzucanie tego rodzaju kłód pod nogi może się bardzo negatywnie odbić na wizerunku korporacji.

Źródło: Eurogamer, Twitter/X: ToastedShoes

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.