Path of Exile 2, idąc tą samą drogą co pierwsza odsłona, postawił na bardzo rozbudowane drzewko rozwoju. Z perspektywy zapalonych graczy jest to świetna wiadomość, bo oznacza, że tworzenie własnych unikalnych buildów nadal jest możliwe.
Jest jednak druga strona medalu, a jest nią fakt, iż mniej doświadczonych odbiorców może to po prostu przytłoczyć. Na szczęście twórcy popularnego narzędzia z pierwszej odsłony przenieśli je właśnie do kontynuacji. Co to oznacza i o co chodzi?
Path of Building 2 do Path of Exile 2 już jest!
Mowa oczywiście o narzędziu Path of Building 2 (znanym jako PoB 2), czyli zewnętrznym programi, który jest de facto całą bazą danych związanych z grą i jednocześnie planerem buildów. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaprojektować sobie swój własny plan na system rozwoju postaci lub przerobić już istniejący w „sterylnych warunkach” poza grą, a co za tym idzie — bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Autorem tego programu jest jeden niejaki „LocalIdentity”, który podzielił się całym programem za pośrednictwem serwisu GitHub. Oczywiście w aktualnej wersji PoB 2 znaleźć można jeszcze sporo błędów, a sam twórca w pocie czoła pracuje nad wprowadzeniem konkretnych łatek i poprawek.
Zapewne też w miarę rozwoju gry, rozwijać się będzie samo narzędzie, w końcu Grinding Gear Games wypuściło Path of Exile 2 w ramach wczesnego dostępu, a to oznacza, że będzie ono musiało dostawać regularne aktualizacje i to w pełni zgodne z tym, co przygotują deweloperzy.
- Sprawdź aktualne ceny Path Of Exile 2 w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Path Of Exile 2 w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Path Of Exile 2 w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Pomoc Path of Building 2 jest więc dla wielu nieoceniona i może to jest właśnie ten czynnik, który będzie w stanie zachęcić do zabawy kolejne rzesze graczy? Biorąc pod uwagę złożoność Path of Exile 2, jest to bardzo możliwe.
Źródło: YouTube: Pidzam, GitHub
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.