Obsidian ukrywało Pentiment przed Microsoftem. Dzięki temu gra w ogóle powstała

Pentiment

Studio Obsidian Entertainment znane jest przede wszystkim z takich tytułów jak chociażby Pillars of Eternity czy The Outer Worlds. W 2018 roku zostało ono zakupione przez Microsoft i pracuje nad takimi tytułami jak Grounded czy Pentiment. W niedawnym wywiadzie Josh Sawyer, który odpowiedzialny jest za tę drugą produkcję, zdradził, że deweloperzy pozwolili sobie na dość dużą samowolkę tworząc wspomniane Pentiment.

REKLAMA

Microsoft dowiedział się o Pentiment dopiero po dziewięciu miesiącach

Pentiment
Pentiment

Sawyer, udzielając wywiadu dla TechRadar zdradził, że Obsidian rozpoczęło pracę nad Pentiment bez wiedzy Microsoftu. Początkowe prace trwały około dziewięciu miesięcy, po tym czasie studio przedstawiło wydawcy ukończony prototyp produkcji. Zaskoczeni włodarze Microsoft Games widząc, jak prezentuje się Pentiment, postanowili dać tej grze zielone światło. Josh Sawyer uważa, że gdyby Obsidian zdecydowało się od początku powiadomić swojego wydawcę o zamiarach stworzenia takiego tytułu jak Pentiment, to zapewne projekt zostałby z góry odrzucony.

Przeczytaj też: Jaki procesor do gier kupić?

W dalszej części rozmowy deweloper zdradził, że mimo nadziei na jak najlepszy odbiór Pentiment, zdaje on sobie sprawę, że jest to dość specyficzna produkcja. Biorąc pod uwagę, że gra od premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass, Sawyer ma nadzieję, że wzbudzi ona duże zainteresowanie graczy. Na koniec przypominamy, że Pentiment zadebiutuje 15 listopada 2022 roku na PC, Xbox One i Xbox Series X|S.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!