People Can Fly tnie własny budżet. Zwolniono część ekipy odpowiedzialnej za niezapowiedzianą grę

People Can Fly

Ostatnie kilka (a w zasadzie to już kilkanaście) miesięcy nie należy do najłatwiejszych dla wielu studiów deweloperskich. Jest to przede wszystkim efekt powszechnych zwolnień i redukcji etatów, które nie ominęły nawet takich firm jak Riot Games. Teraz do tego niechlubnego grona dołączyło People Can Fly, a to może bardzo martwić rodzimych graczy.

Zwolnienia w People Can Fly potwierdzone

People Can Fly
People Can Fly

Według informacji przekazanych początkowo przez portal Kotaku w studiu People Can Fly podjęto decyzję o cięciach budżetowych, a co za tym idzie, zwolniono pracowników. Chwilę po opublikowaniu tych doniesień do sprawy odniósł się dyrektor ds. rozwoju — Adam Alker — i potwierdził te niezbyt optymistyczne wieści.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna oświadczył, że z pracą w firmie pożegnało się „ponad 30 osób” i niestety jest to efekt ograniczeń budżetowych. Przekazano także, że osoby te pracowały nad tajemniczym Projektem Gemini. Reszta ekipy — czyli około 20 innych deweloperów — będzie nadal pracować w firmie nad innymi grami.

Rozumiemy, że taka decyzja ma wpływ na każdego z was i chcemy wyrazić naszą wdzięczność za waszą ciężką pracę, poświęcenie i dotychczasowy wkład. Osobom, które opuszczają studio z powodu tych zmian, wyrażamy nasze szczere uznanie za umiejętności i wiedzę, które wnieśliście do zespołu. Będziemy trzymać kciuki za kolejne kroki w tworzeniu gier i oferujemy nasze wsparcie.

Adam Alker

Projekt Gemini to gra tworzona dla Square Enix, która ma zadebiutować w 2026 roku. Tak przynajmniej głosiły dotychczasowe wiadomości, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretów czy prezentacji. Nie można wykluczyć (a tak sugeruje też portal Kotaku), że ze względu na cięcia i zmiany odbiją się dość poważnie na projekcie.

Sytuacja na pewno nie wygląda zbyt ciekawie, jednak taki jest aktualny stan branży growej. Pozostaje mieć nadzieję, że to ostatnie tego rodzaju doniesienia z obozu rodzimego dewelopera.

Źródło: Kotaku, VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.