Persona 5 na Xboxach stanie się faktem? Microsoft rozbudza nadzieje graczy

Persona 5

Persona 5 to rewelacyjna gra, której oceny mówią same za siebie; średnia od recenzentów na portalu Metacritic przy blisko 100 recenzjach to 93 na 100, natomiast gracze przyznali produkcji studia Atlus aż 8,7 na 10 przy ponad 5000 opinii. Niestety na ten moment hit jest dostępny tylko na konsolach PlayStation, ale niewykluczone, że z czasem gra trafi też na Xboxa. Atmosferę podsycił sam Microsoft na swoim profilu na Twitterze.

Persona 5 na Xbox — Microsoft może wiedzieć więcej niż my

Hard to believe it's been almost six years since Persona 5 was released in the US! How many times have you played through it since then, counting Royal of course? ? pic.twitter.com/WIgUkVNAsY

— Windows (@Windows) April 14, 2022

Hard to believe it's been almost six years since Persona 5 was released in the US! How many times have you played through it since then, counting Royal of course? ? pic.twitter.com/WIgUkVNAsY

— Windows (@Windows) April 14, 2022

Na ten moment Personę 5 wciąż można ograć tylko na konsolach PlayStation, ale plotki o debiucie gry na Xboxie sięgają jeszcze ubiegłego roku. Dziś na oficjalnym profilu Windowsa na Twitterze pojawił się powyższy tweet, którego przetłumaczona treść znajduje się poniżej.

„Trudno uwierzyć, że od premiery Persony 5 w Stanach Zjednoczonych minęło już prawie sześć lat! Ile razy grałeś w nią od tamtej pory, uwzględniając oczywiście Royal? ;)”

W komentarzach miłośnicy Xboxa od razu zaczęli spekulować, że ten tweet może nie być przypadkiem. Microsoft żyje w bardzo dobrych stosunkach z SEGĄ (wydawcą gry), więc niewykluczone, że post firmy jest niejako oczkiem w stronę graczy po „zielonej stronie mocy”. W końcu dziwne, aby Microsoft tweetował o grze, która jest dostępna tylko u konkurencji — od premiery Persony 5 minęło już sporo czasu, zatem być może ekskluzywność dla konsol Sony była tylko czasowa i powoli dobiega końca.

Przeczytaj też: Pad Xbox Elite Series 2 w promocji — oszczędź 200 zł

Jeżeli Persona 5 rzeczywiście pojawi się na Xboxie, to będzie to niezwykle miła niespodzianka, ale na ten moment nie warto robić sobie wielkich nadziei. Niewykluczone jednak, że Microsoft pozytywnie zaskoczy, bo można powiedzieć, że okoliczności ku temu są sprzyjające.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z