PETA wydała oświadczenie w sprawie okrucieństwa wobec stworków w Palworld. „Gracze chcą wegańskiego poradnika”

Palworld

Szalona popularność Palworld z dnia na dzień rośnie i gra bije kolejne rekordy sprzedażowe. Sprawia to, że tytułem tym interesują się nie tylko gracze, ale też osoby i organizacje, które na co dzień raczej nieczęsto mają styczność z tą formą rozgrywki. Świetnym przykładem może być organizacja PETA, która wydała oświadczenie dotyczące najnowszej gry od Pocket Pair Inc.

Oświadczenie PETA na temat okrucieństwa w Palworld trochę mija się z celem

Palworld
Palworld

Spore kontrowersje wokół Palworld dotyczą nie tylko potencjalnego naruszenia praw autorskich marki Pokemon czy innych produkcji, ale samego obchodzenia się ze stworkami. Nie jest bowiem tajemnicą, że tytuł ten pozwala m.in. zbudować sobie prawdziwy obóz wyzyskujący milusińskie stworki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fakt ten nie spodobał się wszystkim, którzy mieli styczność z Palworld i wywołał niemałe oburzenie. W reakcji na to jeden z dziennikarzy portalu Insider Gaming postanowił poprosić organizację PETA o oświadczenie w tej sprawie. Otrzymał on odpowiedź o następującej treści:

PETA słyszała już od wielu fanów Palworld, którzy nie są zainteresowani jedzeniem »Palsów« i chcą wegańskiego poradnika stworzonego do gry. W końcu obecnie trwa »wegański styczeń« [ang. Vegenuary], a gracze chcą pomagać zwierzętom, jedząc wegańsko w swoich światach gier i poza nimi.

Oświadczenie PETA

Jakkolwiek dziwnie by to wszystko nie brzmiało, tak nie sposób odnieść wrażenia, że oświadczenie mija się z tematem. Oczywiście temat jedzenia owych milusińskich jest ważny, jednak niekoniecznie to najbardziej oburza graczy.

Widocznie organizacja nie przyjrzała się bliżej produkcji od Pocket Pair Inc. lub ujęcia przestawiające niewolniczą pracę pod karą śmierci nie dotarły do ich oczu. Możliwe jednak, że w miarę rosnącej popularności Palworld PETA znowu zainteresuje się tą pozycją. Na pewno może być ciekawie.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.