Phasmophobia na konsolach z opóźnieniem. Twórcy musieli zmierzyć się z niespodziewanymi problemami

phamophobia xbox series s ps5

Phasmophobia jest jedną z ciekawszych propozycji wśród gatunku survival horrorów. Tryb kooperacyjny nadaje rozgrywce zupełnie nowego wymiaru, a sama produkcja została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy – na platformie Steam 96% recenzji z ponad 480 tysięcy ocen jest pozytywnych. Tytuł miał w sierpniu trafić również na konsole PS5 i Xbox Series X|S, jednak jak się okazuje, twórcy napotkali na pewne problemy.

Premiera konsolowej wersji Phasmophobii w październiku

Jak poinformowali twórcy Phasmophobii na platformie X (dawniej Twitter), premiera gry na konsolach została przeniesiona na tydzień poprzedzający Halloween. Okazuje się, że jednym z powodów takiej decyzji był niedawny pożar w budynku, w którym znajduje się siedziba firmy. Dodatkowo deweloperzy napotkali na inne, niespodziewane problemy w procesie tworzenia gry.

Jednak nie jest to zła wiadomość – według twórców czas uzyskany dzięki przesunięciu premiery na konsolę pozwoli im dokładnie dopracować każdy element projektu. Deweloperzy wyrazili również wdzięczność dla społeczności za cierpliwość i wyrozumiałość. Jak głosi komunikat na platformie X, decyzja o opóźnieniu debiutu Phasmophobii na PS5 i Xboxach Series X|S nie była łatwa.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Phasmophobia

Na koniec przypomnijmy, że Phasmophobia zadebiutowała w Early Accessie na Steamie we wrześniu 2020 roku. W produkcję można grać samotnie, jednak prawdziwa zabawa czeka na graczy w czteroosobowym trybie koopercyjnym.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.