Phil Spencer 12 godzin analizował specyfikację PS5 i wydał werdykt. „Mamy lepszy produkt od Sony”

Xbox Series X PlayStation 5

W sieci od wczoraj krążą dokumenty ujawniające wewnętrzną korespondencję oraz plany Microsoftu. Pojawiły się między innymi informacje na temat przejęć, które planował gigant z Redmond oraz szczegóły dotyczące Xboxa nowej generacji, który ponoć ma być hybrydową konsolą. W kolejnym ujawnionym dokumencie możemy zapoznać się z opinią Phila Spencera o PlayStation 5, a także jego niebywałej pewności, że konsola „Zielonych” jest lepsza.

Phil Spencer po prezentacji PS5 w 2020 roku stwierdził, że „to był dobry dzień dla Xboxa”

Opublikowana przez użytkownika Twittera/X wiadomość Phila Spencera do Amy Hood oraz Satya Nadella ujawniła rozmyślania szefa Xboxa po prezentacji PlayStation 5 w marcu 2020 roku. Swojego maila zaczął od słów: „Wiem, że nie powinienem, ale nie mogę się powstrzymać”. Choć, jak pisze, przed wydarzeniem Sony mocno się stresował, to po 12 godzinach analizowania specyfikacji konsoli oraz reakcji społeczności stwierdził, że Xbox oferuje zdecydowanie lepszy sprzęt.

Mamy lepszy produkt niż Sony, nie tylko pod względem sprzętowym, ale również oprogramowania i usług. Mamy składniki zwycięskiego planu. Phil Spencer

Na koniec maila Phil Spencer dodał, że oczywiście niczego jeszcze nie wygrali i przed nimi trudne dyskusje między innymi na temat cen. Ogólnie jednak uznał, że był to dobry dzień dla Xboxa. Szczególnie, jak podkreślił na początku, po przeżyciu „siedmiu lat z Xbox One, konsolą gorszą pod kątem ceny i wydajności od PS4″.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 7000 zł

Z pewnością ciężko obiektywnie stwierdzić, która konsola, PS5 czy Xbox Series X, jest lepsza. Zarówno jedna, jak i druga ma zalety i wady. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem którejś z nich, zajrzyjcie najpierw do naszego porównania PS5 vs. Xbox Series X.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.