Phil Spencer reaguje na odejście Jima Ryana. Szef Xboxa wystosował ważną wiadomość

Jim ryan

Dzisiejszego ranka jedną z najważniejszych informacji bez wątpienia okazała się ta potwierdzającą rezygnację Jima Ryana ze stanowiska szefa działu PlayStation. Brytyjczyk po przeszło trzydziestu latach pracy w japońskim przedsiębiorstwie przechodzi na emeryturę. Wiadomość ta nie przeszła bez echa także wśród konkurencji, a na wiadomość tę zareagował nawet Phil Spencer.

Phil Spencer docenia wkład Jima Ryana w branżę gier

Relacja między Philem Spencerem a Jimem Ryanem w ostatnich miesiącach z całą pewnością nie należała do najłatwiejszych, a to głównie za sprawą przejęcia Activision Blizzard. Szef PlayStation bardzo aktywnie starał się zaszkodzić temu zakupowi, miał on nawet osobiście udać się w tej sprawie do Brukseli.

Mimo wszystko kierownik marki Xbox opublikował na Twitterze/X krótką wiadomość, w której życzy swojemu branżowemu rywalowi wszystkiego najlepszego w jego dalszych planach. Docenia on także to, co Ryan uczynił dla branży gier w przeciągu ostatnich 30 lat swojej działalności.

Jim Ryan wniósł ogromny wkład w naszą branżę i był zdecydowanym liderem PlayStation. Życzę mu wszystkiego najlepszego w tym, co będzie dalej robił. Dziękuję za wszystko, co zrobiłeś dla społeczności przez ostatnie 30 lat, Jim. Phil Spencer

Nie da się ukryć, że jest to niezwykle miły i gentlemański gest ze strony szefa Xboxa, który zdobył się na taki wpis.

Przeczytaj też: Gry podobne do Starfield

Sony ma teraz nie lada problem, bo w obecnej sytuacji przedsiębiorstwo musi znaleźć następcę do Jima Ryana. Szef PlayStation pozostanie na swoim stanowisku do końca marca 2024 roku, a potem jego obowiązki tymczasowo przejmie Hiroki Totoki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.