Phil Spencer reaguje na ostatni wyciek informacji o Xboxie. „To rozczarowujące”

Xbox logo

Wczoraj i przedwczoraj byliśmy świadkami ogromnego wycieku zakulisowych informacji dotyczących Microsoftu oraz Xboxa. W ten sposób powiedzieliśmy się m.in. że korporacja planowała w 2020 roku przejąć Nintendo, kiedy potencjalnie Xbox może wycofać się z rynku, a także tego, jak prezentować się ma nowa generacja konsol w wydaniu „Zielonych”. Do wszystkich tych doniesień postanowił wreszcie odnieść się sam Phil Spencer.

Wyciek informacji o Xboxie rozczarował Phila Spencera. Szef marki Xbox zwraca się do pracowników firmy

Dzisiejszej nocy do całego zamieszania związanego z wyciekiem odniósł się sam Phil Spencer, który udostępnił na Twitterze/X krótki komunikat. Stwierdza on, że część z opisywanych informacji jest już nieaktualna, a cała sprawa jest dla firmy niezwykle ciężka.

Widzieliśmy dyskusje dotyczące naszych starych e-maili i dokumentów. Trudno jest patrzeć na pracę naszego zespołu udostępnianą w ten sposób, ponieważ tak wiele się zmieniło i jest tak wiele powodów do ekscytacji teraz, a także w przyszłości. Podzielimy się prawdziwymi planami, gdy będziemy na to gotowi. Phil Spencer

Nie jest to jedyny komentarz szefa Xboxa w tej sprawie, bo postanowił on przesłać także stosowną notkę do ekipy Xboxa. Co ciekawe, redakcja The Verge dotarła również do tej prywatnej korespondencji pracowniczej.

Dziś niechcący ujawniono kilka dokumentów związanych z postępowaniem sądowym dotyczącym naszej proponowanego przejęcia firmy Activision Blizzard. Wiem, że to rozczarowujące, nawet jeśli wiele z tych dokumentów ma już ponad rok, a nasze plany ewoluowały.

Wiem też, że wszyscy bardzo poważnie traktujemy poufność naszych planów i informacji o naszych partnerach. Wyciek ten wyraźnie nie spełnia tych oczekiwań. Będziemy wyciągać wnioski z tego, co się stało i staniemy się lepsi w przyszłości. Wszyscy wkładamy ogromne ilości pasji i energii w naszą pracę i nigdy nie chcemy, aby ten trud był udostępniany społeczności w taki sposób. Mimo tego mamy wiele powodów do ekscytacji i kiedy będziemy gotowi, to podzielimy się prawdziwymi planami z naszymi graczami.

Na koniec, doceniam całą pracę, którą wkładacie w Team Xbox, aby zachwycać i zaskakiwać naszych graczy. W kolejnych dniach i tygodniach skoncentrujmy się na tym, co możemy kontrolować: kontynuujmy sukces Starfield, [skupmy się] na nadchodzącej premierze niesamowitej i przystępnej Forzy Motorsport, a także dalszym tworzeniu gier, usług i urządzeń, którymi mogą cieszyć się miliony graczy.Phil Spencer

Nie trzeba więc lepszego dowodu na to, że ostatni wyciek informacji o Xboxie był prawdziwy, a dane zawarte w dokumentach rzeczywiście były (a może nawet nadal są) planami Microsoftu wobec branży. Tym bardziej więc ujawnienie tych szczegółów może być ciężkie dla korporacji.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Jednocześnie ciekawić może ta zapowiedź tego, że Xbox ujawni swoje plany, kiedy będą na to gotowi. Możliwe więc, że już niebawem dowiemy się czegoś więcej na temat nie tylko gier, ale także oferty sprzętowej giganta z Redmond. Trzeba więc uważniej śledzić poczynania korporacji i liczyć, że oficjalne zapowiedzi pojawią się prędzej niż później.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.