Phil Spencer zdradził czemu Xbox Keystone ostatecznie nie trafił do sprzedaży

Xbox Keystone

Jakiś czas temu wielkim echem odbiła się sensacja związana z tajemniczą przystawką Xbox Keystone. To małe urządzenie do streamowania gier przypadkowo ukazane przez Phila Spencera zaintrygowało wiele osób, rozbudzając spekulacje na temat ewentualnej premiery. Niedługo po tym sam szef marki Xbox stwierdził, że minie jeszcze trochę czasu, zanim tego typu sprzęt trafi na rynek. W ostatnim wywiadzie mężczyzna wyjaśnił dokładnie jaki jest tego powód.

W opinii Phila Spencera Xbox Keystone „działał naprawdę dobrze”, ale…

Spencer ujawnił, że pierwotne plany dotyczące Xboxa Keystone mówiły, że urządzenie trafiłoby na rynek w cenie od 99 do 129 dolarów za egzemplarz. Niestety, obecna sytuacja związana m.in. z wysokimi kosztami komponentów uniemożliwiła jednak ustalenie takiej kwoty za tego typu sprzęt. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że dołączenie chociaż jednego pada do zestawu, skutkowałoby opłatą zbliżoną do tej, którą trzeba obecnie zapłacić za Xboxa Series S. W związku z tym korporacja skupiła się w pierwszej kolejności na dopracowaniu aplikacji przeznaczonej do streamingu dla telewizorów z funkcją Smart.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów

Nie oznacza to jednak, że Microsoft kompletnie zaniechał tego pomysłu, obecnie firma stara się znaleźć rozwiązanie umożliwiające jej wypuszczenie Xboxa Keystone we wspomnianym wyżej przedziale cenowym. Co ciekawe, Phil Spencer zdradził, że kilku pracowników skorzystało z okazji i wzięło sobie egzemplarze tego sprzętu do domu. W jego opinii urządzenie posiadało interfejs zbliżony do konsoli „z prawdziwego zdarzenia” i ponoć działał bardzo dobrze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.