Xbox Series X kończy pierwszy etap żywotności. Phil Spencer o powodach wydłużonego cyklu życia konsoli

Phil Spencer Xbox Series X

Każdy wie, że obecna generacja konsol jest jakaś „dziwna”. Wczesny cykl życia PS5 i Xboxów Series X|S został wydłużony z przyczyn niezależnych od samego rynku gier. Ostatnio na ten temat wypowiedział się też Phil Spencer.

Phil Spencer: Xbox Series X „na końcu początku”

Xbox Series X – zwiastun

Phil Spencer został zapytany o Xboxa Series X w wywiadzie przeprowadzonym przez IGN. Tam wyjaśnił, że skutkiem lockdownów spowodowanych koronawirusem było „spowolnienie” wydawania gier, przez co ostatnio obserwujemy wzmożoną liczbę wydań.

Ponadto sama epidemia przyczyniła się do naruszenia globalnego łańcucha dostaw. Rzecz jasna odbiło się to również na Xboxie Series X, którego początkowy cykl życia został przedłużony.

Szef Xboxa stwierdził, że ważne jest, aby „pozwolić deweloperom zadomowić się na tym sprzęcie i jak najlepiej go wykorzystać”. Powtórzył ponadto, że obecnie skupia się na zwiększeniu przestrzeni dyskowej Xboxa Series S.

Zobacz też: Ranking procesorów

Kup Xbox Series X

Warto dodać, że później Spencer pochwalił także Steam Decka oraz Asus ROG Ally. Tę drugą konsolę nazwał nawet swoim „zdalnym Xboxem”, na co wpływ miało zapewne wykorzystanie przez sprzęt Windowsa 11 oraz co za tym idzie przyznanie jego użytkownikom dostępu do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.