Pierwsze recenzje Assassin’s Creed Mirage! Jest dobrze, ale… mogło być lepiej

Assassin's Creed Mirage recenzje

Assassin’s Creed Mirage debiutuje już jutro. W związku z tym dziś poznaliśmy pierwsze recenzje gry. Można powiedzieć, że ta wypadła dobrze, ale istnieje kilka istotnych mankamentów, które będą widoczne w rozgrywce.

Pierwsze recenzje Assassin’s Creed Mirage

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage

Z pierwszych recenzji Assassin’s Creed Mirage dowiemy się, że dziennikarze mieli na ogół pozytywne wrażenie. Gra w serwicie Metacritic ma obecnie średnią 77, a krytycy z OpenCritic ocenili ją łącznie na notę wynoszącą 76, gdzie 72% z nich poleca sprawdzenie tytułu na własnej skórze.

Zaczynając od plusów, Assassin’s Creed Mirage to zdaniem oceniających „solidna odsłona serii”. Gra ma być krótsza od innych części, ale ponoć Ubisoft wynagrodził to wartościowym spędzeniem tego czasu. Kolejnymi pozytywami są „prawdziwy” powrót do korzeni oraz „doskonała” mechanika skradania. Świat produkcji został natomiast opisany jako „ciekawy”.

Teraz przyszedł czas na minusy. Tutaj mowa o „niewiarygodnie” nudnych postaciach, braku rozwoju w walce i nowych pomysłów czy niskim poziomie sztucznej inteligencji. Recenzenci podkreślają też, że Assassin’s Creed Mirage ma miejscami „kiepski” scenariusz oraz niezbyt interesujące podejście do projektowania misji.

Na koniec warto podkreślić błędy, których Assasin’s Creed Mirage się nie wystrzegło. W jednej z recenzji wspomniano, że generalnie stabilność tytułu nie jest najlepsza. Mowa tu chociażby o całkowitym zaprzestaniu działania, zacinaniu się, problemach z fizyką i ogólnych bugach. W przypadku wersji na PS5 zauważono także, że zagęszczonym centrum miasta pojawił się efekt rozrywania obrazu, choć generalnie tytuł generalnie utrzymuje na konsoli Sony stabilne 60 FPS.

Przykładowe recenzje Assassin’s Creed Mirage:

  1. Game Rant – 4/5
  2. XboxEra – 8,2/10
  3. PCGamesN – 8/10
  4. PC Invasion – 8/10
  5. Pure Xbox – 8/10
  6. PC Gamer – 77/100
  7. Shacknews – 7/10
  8. Push Square – 7/10
  9. GameSpot – 6/10
  10. Digital Trends – 6/10

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Jak już więc widać, w większości oceny wypadają w porządku. Na teraz najbardziej niepokojące są doniesienia o wydajności oraz stabilności Assassin’s Creed Mirage. Miejmy więc nadzieję, że Ubisoft poprawi wszelkie niedoskonałości techniczne.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.