Pierwsze recenzje Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition. Powrót w wielkim stylu!

Pierwsze recenzje Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition

Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition to wydanie, na które fani oryginalnej gry od Ubisoftu czekali już od pewnego czasu. W końcu na sequel trzeba trochę poczekać, a oryginalna wersja gry niekiedy nie zestarzała się zbyt dobrze. Okazuje się, że drugie odświeżenie kultowej gry wyszło francuskiemu wydawcy całkiem dobrze, a świadczą o tym naprawdę wysokie oceny przyznawane przez recenzentów.

Pierwsze recenzje Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition

Beyond Good and Evil
Beyond Good and Evil

Z tekstów recenzenckich dotyczących Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition możemy wyczytać, że przeniesienie tego klasyka na bardziej współczesne pole wyszło Ubisoftowi całkiem dobrze, zwłaszcza w zakresie sterowania i rozdzielczości. Krytycy docenili w głównej mierze fakt, iż ekipie odpowiedzialnej za ten projekt udało się zachować ducha oryginału przy jednoczesnym unowocześnieniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowym plusem stał się tryb speedrun, który w połączeniu z niektórymi osiągnięciami może stawiać przed bardziej ambitnymi graczami bardziej wymagające wyzwania. Na największych entuzjastów tego IP czeka specjalna galeria z grafikami koncepcyjnymi i filmami opatrzonymi komentarzem od twórców. Jest to dodatkowy plus, który pozwala jeszcze lepiej zanurzyć się w klimat oryginału i poznać ten tytuł „od podszewki”.

Przykładowe oceny Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition

  1. GamingTrend – 90/100
  2. TheSixthAxis – 90/100
  3. Hobby Consolach – 86/100
  4. Push Square – 80/100
  5. Press Start – 8/10
  6. EvilGamerz – 8/10
  7. PSX Brasil – 75/100

Co więc stanowi minus tego wydania? Niewielka ilość i niespecjalne skomplikowanie lochów, które pokazują, że rdzeń rozgrywki w Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition bazuje na archaicznych rozwiązaniach, które nie zestarzały się tak dobrze. Niekiedy też kamera nie działa tak, jak powinna, a twórcom nie zawsze udało się poprawić przed premierą wszystkie błędy.

Ostatecznie jednak Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition może pochwalić się ocenami na poziomie 82 punktów w serwisie Metacritic i 84 w Opencritic. W przypadku tego drugiego portalu aż 88% recenzentów poleca ogranie tej pozycji, a to już naprawdę porządny wynik. Okazuje się więc, że mamy do czynienia z konkretnym powrotem klasyka, który wchodzi na współczesny rynek bez kompleksów.

Źródło: opencritic.com , metacritic.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.