Pierwsze recenzje Broken Roads rozczarowują! Miał być hit, a wyszedł… średniak

Pierwsze recenzje Broken Roads

Entuzjaści starszych, bardziej taktycznych odsłon serii Fallout od pewnego czasu z nadzieją spoglądali w stronę najnowszej gry od Drop Bear Bytes. Okazuje się jednak, że tym razem znowu będą musieli obejść się smakiem, bo pierwsze recenzje Broken Roads raczej nie zwiastują wielkiego hitu. Dlaczego jednak recenzenci okazali się tak surowi dla tej pozycji?

Pierwsze recenzje Broken Roads

Broken Roads — trailer

Krytycy w swoich tekstach zwracają uwagę, że Broken Roads to produkcja o bardzo nierównym poziomie dopracowania w niemal każdej materii. Z jednej strony mocnym atutem tej pozycji jest warstwa narracyjna, która i tak miewa momenty, gdzie bywa po prostu nudna. Sporym plusem okazuje się tutaj mechanika kompasu moralnego, który teoretycznie powinien sprawiać, że wybory graczy będą miały większe konsekwencje, jednak nawet tutaj widać niewykorzystany potencjał.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jakby tego było mało, tak system towarzyszy w grze też jest daleki od chociażby ciekawego. Recenzentka Eurogamer.net wskazuje, że ich przydatność ogranicza się jedynie do walki, a poza nią mowa o raczej marionetkach, których odpowiedzi raczej na niewiele się zdają.

Sytuacji nie poprawia stan techniczny, który także jest po prostu słaby. Gra cierpi z powodu licznych błędów interfejsu oraz samej gry. Niektórzy dodatkowo wskazują, że problematyczne są także tak podstawowe elementy, jak celowanie we wrogów czy zachowania postaci niezależnych.

Przykładowe recenzje Broken Roads:

  1. Try Hard Guides – 90/100
  2. TheGamer – 80/100
  3. RPG Fan – 76/100
  4. IGN Italy – 7/10
  5. PC Gamer – 64/100
  6. Checkpoint Gaming – 6/10
  7. Well Played – 5/10
  8. Gamepressure – 4/10
  9. Eurogamer – 4/10
  10. IGN – 4/10

Patrząc sumarycznie, Broken Roads w serwisie OpenCritic może się pochwalić oceną na poziomie 62%, gdzie jednocześnie żaden z krytyków nie poleca tej produkcji. Podobnie jest w przypadku Metacritic, gdzie pozycja ta zebrała ledwo 58 punktów.

Raczej nie tego spodziewali się gracze oraz sami twórcy i widać, że tytuł nie spełnił wielu pokładanych w nim nadziei. Ciężko jest nawet powiedzieć, czy twórcom uda się jakkolwiek uratować swoje dzieło w oczach odbiorców, zwłaszcza że wiele podstawowych elementów zostało po prostu źle zaprojektowanych. Szkoda.

Źródło: OpenCritic/MetaCritic

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.