Pierwsze recenzje Immortals of Aveum już dostępne! Świetny pomysł, znacznie gorsza realizacja

Immortals of Aveum oceny

Immortals of Aveum od pierwszych materiałów przedstawiany był nam jako „coś więcej niż tylko Call of Duty osadzone w świecie fantasy”. Deweloperzy z Ascendant Studios poprzez kolejne materiały promocyjne starali się przedstawić nam tę pozycję w jak najlepszym świetle, podkreślając m.in. jej unikatowy charakter i ambitne założenia, jakie im przyświecały.

Teraz — przy okazji publikowania pierwszych recenzji — przyszedł czas na zrewidowanie wszystkich obietnic twórców i okazuje się, że nie wszystko jednak zagrało tak, jak powinno.

Pierwsze recenzje Immortals of Aveum punktują wiele bolączek gry

Immortals of Aveum — zwiastun premierowy

Pierwsze recenzje Immortals of Aveum zaznaczają przede wszystkim, iż jest to przede wszystkim całkiem nieźle przemyślana gra. Jako mocne strony debiutanckiej gry Ascendant Studios krytycy wymieniają także bogato zrealizowany świat, który wyróżnia się dzięki swojej monumentalności.

Zważywszy na fakt, iż za stworzenie tej gry odpowiadają po części dawni deweloperzy serii Call of Duty, to nie dziwi, że najwięcej pochwał produkcja ta zebrała właśnie za model strzelania. Jakkolwiek nie wyglądałby on dziwnie (wszak strzelamy „z palca”), to w niemal każdej recenzji podkreślone zostało, że jest to nadwyraz satysfakcjonujący system, który daje naprawdę dużo frajdy.

Niestety, ale na tym kończą się pochwały dla Immortals of Aveum i zaczyna krytyka, która niekiedy może być przytłaczająca. Najwięcej krytyki gra zbiera za samą realizację założonych pomysłów i podejście do niektórych aspektów rozgrywki.

Immortals of Aveum
Immortals of Aveum

Największymi bolączkami zdaje się naiwnie napisana fabuła, z której można by wykrzesać nieco więcej, pozorna wolność związana z wyborem domeny magicznej (ów „wolność” kończyć się ma w momencie walki z wrogiem, który wręcz wymaga od nas używania konkretnego rodzaju czarów), czy ogólna powtarzalność i postacie napisane w nadwyraz irytujący sposób.

Przykładowe recenzje Immortals of Aveum:

 1. Gaming Trend – 85/100
 2. IGN – 8/10
 3. Game Informer – 8/10
 4. GamePro – 80/100
 5. Atomix – 78/100
 6. Shacknews – 7/10
 7. Digital Trends – 3,5/5
 8. GamesRadar+ – 3/5
 9. Wccftech – 6,5/10
 10. Metro GameCentral – 5/10
 11. GameSpot – 5/10
 12. Eurogamer – 2/5

Przeczytaj też: Ranking procesorów

Kup Immortals Of Aveum

Biorąc pod uwagę rozstrzał pomiędzy największą a najmniejszą oceną i fakt, że niemal wszystkie recenzje punktują te same bolączki, to można stwierdzić, że Immortals of Aveum raczej nie zawojuje rynku na szeroką skalę. W serwisie OpenCritic gra zebrała średnią ocenę na poziomie 72 punktów, jednak zaledwie 42% krytyków poleca zakup tej pozycji. Ascendant Studios ma więc twardy orzech do zgryzienia, aby przy tworzeniu kolejnej swojej gry wyciągnęło wnioski i nie popełniło ponownie tych samych błędów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.