Pierwsze recenzje Marvel’s Midnight Suns — bardzo dobra strategia turowa, chociaż ma swoje grzeszki

Marvel's Midnight Suns

Growe uniwersum Marvela ciągle się rozwija, a kolejne produkcje o superbohaterach wychodzą na światło dzienne, chociaż w znacznej większości są to przygodowe gry akcji. Na próżno było szukać tytułów oferujących rozgrywkę skupioną na strategii i główkowaniu, gdzie sterujemy bohaterskimi nadludźmi ze srebrnego ekranu. Tę niszę chce wypełnić studio Firaxis Games, twórcy ostatnich Cywilizacji oraz XCOM-a. Czy po pierwszych recenzjach Marvel’s Midnight Suns spełniło oczekiwania dziennikarzy, którzy mogli ograć pozycję na kilka dni przed premierą?

Pierwsze recenzje Marvel’s Midnight Suns napawają optymizmem — to produkcja godna zarówno dla fanów strategii turowych, jak i filmów Marvela

Zwiastun premierowy Marvel’s Midnight Suns 

Po pierwszych 53 recenzjach Marvel’s Midnight Suns może pochwalić się średnią ocen na Metacriticu na poziomie 84% – 51 publikacji jest pozytywnych, a tylko 2 mieszane. Większość recenzentów zachwyca się tym, jak gra oddaje charakter marvelowskich superbohaterów. Uwadze dziennikarzy nie umknął też niewyśrubowany poziom trudności i intuicyjność rozgrywki, dzięki czemu fani uniwersum, którzy pierwszy raz stykają się z gatunkiem turowych gier strategicznych, nie odbiją się od tytułu. Trochę kontrowersji wzbudza jednak personalizowana postać gracza. Taki zabieg stawia nas w centrum akcji, ale bohater ma już za sobą jakieś pewne tło fabularne, przez co część recenzentów nie widzi sensu w takiej decyzji twórców. 

Przykładowe oceny Marvel’s Midnight Suns:

  • GamesHub – 5/5
  • VGC – 5/5
  • TheGamer – 4,5/5
  • God is a Geek – 4,5/10
  • Comicbook – 9/10
  • Wccftech – 8,5/10
  • IGN – 8/10
  • GameSpot – 8/10
  • Press Start – 6,5/10
  • WellPlayed – 6/10

Marvel’s Midnight Suns to ostatecznie porządna produkcja, satysfakcjonująca dla fanów strategii turowych, a jednocześnie przystępna dla miłośników filmowego uniwersum. Pozycja mimo wszystko nie jest idealna. Wielu dziennikarzy narzeka na wkradającą się monotonię walk oraz nadmiar dialogów, przez co MMS wydaje się miejscami przegadany. Niezależnie od tych drobnych wad, definitywnie mamy do czynienia z produkcją godną polecenia.

Zobacz też: Telefon do gier – najlepsze model

Premiera Marvel’s Midnight Suns odbędzie się już 2 grudnia 2022 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Wersje nd PS4, Xbox One i Nintendo Switch zostały zapowiedziane na późniejszy termin w 2023 roku. 

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!