Pierwsze recenzje Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 już dostępne! Mogło być nieco lepiej

Pierwsze recenzje Metal Gear Solid Master Collection Vol.1

Na debiut Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 czeka zapewne wielu graczy, którzy na przygodach tworzonych przez Hideo Kojimę i Konami się wychowywali. Pojawiające się kolejno materiały związane z tą produkcją tylko nakręcały zainteresowanie, dając nadzieję na świetne odświeżenie klasyków. Pierwsze recenzje tej kolekcji zwiastować mogą poważne rozczarowanie.

Pierwsze recenzje Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 mówią o „skoku na kasę”

Metal Gear Solid Master Collection — trailer

Spływające od dzisiaj pierwsze recenzje Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 chwalą przede wszystkim to, że Konami w ogóle zdecydowało się wydać taką produkcję. Krytycy podkreślali, że brak możliwości ogrywania tych gier na nowszych sprzętach był odczuwalny. Z tego też powodu brak większych nowości czy usprawnień zdaje się przez niektórych recenzentów usprawiedliwiony.

Niektórzy zwracają uwagę, że w obecnych czasach jest to ostateczny sposób, aby w ogóle zapoznać się z tą serią. Tym bardziej docenione zostało poszanowanie dla aspektów takich jak klasyczne sterowanie czy zachowanie pewnych schematów wypracowanych w przeszłości.

Przykładowe recenzje Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1:

  1. God is a Geek – 9,5/10
  2. Well Played – 8,5/10
  3. Push Square – 8/10
  4. Press Start – 7,5/10
  5. Oyungezer Online – 7,5/10
  6. Cultured Vultures – 7,5/10
  7. Spaziogames – 7/10
  8. Saudi Gamer – 7/10
  9. Stevivor – 5/10

Nie wszyscy jednak są tak wyrozumiali względem przygotowanej kolekcji i tam, gdzie jedni widzą plusy, inni dostrzegają wady. Niektórzy recenzenci zarzucają Konami ordynarny „skok na kasę”, podkreślając, że cena pakietu jest zdecydowanie zbyt duża. Zwraca się także uwagę na pewną prymitywność i korzystanie z dorobku remasterów przygotowanych przed laty przez Bluepoint.

Jednocześnie wypunktowano pewne problemy techniczne jak m.in. trzaski audio czy zacinanie się obrazu. W tej materii jednak Konami ma interweniować, dodając już wkrótce premierową łatkę.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 8000 zł

W momencie pisania tego newsa Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 może pochwalić się łączną oceną w serwisie Metacritic na poziomie 78 punktów. Na portalu Opencritic kolekcja zebrała taką samą średnią, ale jedynie 55% krytyków poleca zakup.

Jak więc widać, Konami przygotowało tę kolekcję raczej po linii najmniejszego oporu, tak aby zadowolić tych, którzy czasem, w przypływie nostalgii zechcą wrócić do klasyków. Pytanie, czy sam ten fakt wystarczy, aby osiągnąć zadowalajacą sprzedaż? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.