Pierwsze recenzje Mortal Kombat 1 już w sieci! Szykuje się krwawa, ale też porządna gra

Mortal Kombat 1 oceny

Obawy niektórych największych fanów serii Mortal Kombat względem najnowszej odsłony cyklu zdają się raczej bezpodstawne. Pierwsze recenzje nowej gry od NetherRealm Studios pokazują, że Ed Boon i spółka dali radę i przygotowali tytuł, który naprawdę wart jest uwagi graczy. Jest krwawo, brutalnie, ale przy okazji bardzo dobrze i konkretnie.

Pierwsze recenzje Mortal Kombat 1 pokazują kunszt NetherRealm Studios

Mortal Kombat 1 – zwiastun premierowy

Spośród wielu recenzji da się przede wszystkim wywnioskować, że Mortal Kombat 1 to przede wszystkim dobry krok marki w nieco innym kierunku niż dotychczas. Doceniono także fakt, że produkcja próbuje kłaść podwaliny pod „nową erę” dla kolejnych odsłon tego IP. Jednym z takich przykładów jest nowy tryb Inwazji, który doceniają niemal wszyscy recenzenci. Zdaje się on być nie tylko powiewem świeżości, ale trybem, który realnie jest w stanie przekonać do siebie wielu graczy.

Nie sposób nie wspomnieć o przerywnikach filmowych, które dla wielu krytyków prezentują wysoki poziom, dodając trybowi fabularnemu dodatkowej głębi. Od strony czysto mechanicznej Mortal Kombat 1 również prezentuje się naprawdę dobrze i — zgodnie ze słowami krytyków — powinno to trafić w serca corowych graczy. Plusem w tym kontekście jest jeszcze system Kameo, a więc wybór dodatkowego, wspomagającego wojownika, który w połączeniu z główną postacią może stanowić bardzo konkretny (i brutalny argument) podczas pojedynków.

Przykładowe recenzje Mortal Kombat 1:

  1. Gaming Age – 100/100
  2. Press Start – 9,5/10
  3. WellPlayed – 9,5/10
  4. COGconnected – 90/100
  5. VideoGamer – 9/10
  6. CGMagazine – 9/10
  7. VG247 – 4/5
  8. Screen Rant – 3,5/10

Mimo wielu pozytywów nie jest to jednak pozycja idealna. Wśród pojawiających się zarzutów pojawiają się przede wszystkim te związane z kolejnym „rozwodnieniem marki” i dewaluacji kultowych już bohaterów. Według serwisu Screenrant ponowny reboot bardziej szkodzi, niż pomaga, bo lejąca się wszędzie krew zdaje się już nieco „nieświeża”.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Na moment pisania tego newsa Mortal Kombat 1 może pochwalić się na portalu Metacritic średnią ocen na poziomie 85 punktów, w serwisie Opencritic zaś rezultatem 87 „oczek”. Tym, co warto zaznaczyć, to fakt, że 100% recenzentów poleca tę produkcję. Najwidoczniej Ed Boon i spółka dali radę i zapowiada się, że doczekaliśmy się w 2023 roku kolejnego prawdziwego hitu.

Kup Mortal Kombat 1

Pod koniec z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że Mortal Kombat 1 zadebiutuje już 19 września 2023 roku. Gra trafi na PC, PS5, Xboxy Series X|S oraz Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.