Pierwsze recenzje Super Mario RPG już w sieci! Gra na Nintendo Switch zbiera rewelacyjne noty

super mario rpg oceny

Dzisiaj na Nintendo Switch zadebiutował remake kultowej produkcji z 1996 roku. Pierwsze recenzje Super Mario RPG, bo o tym tytule mowa, trafiły już zatem do sieci. Dziennikarze nie szczędzą pochwał.

Pierwsze recenzje Super Mario RPG podkreślają wierność oryginałowi

Zwiastun Super Mario RPG

W związku z dzisiejszą premierą Super Mario RPG pierwsze redakcje udostępniły już recenzje gry. Aktualnie produkcja może pochwalić się średnią ocen na poziomie 84 w serwisie Opencritic, oraz 83 na Metacriticu. Wiele wskazuje na to, że remake gry z 1996 roku okazał się być niezwykle udany.

Wielu recenzentów zwraca uwagę na to, że Super Mario RPG zostało stworzone starannie i z szacunkiem do oryginału oraz stanowi wierny remake. Krytycy zauważają także, że gra jest niezwykle przyjemna w odbiorze między innymi dzięki ulepszeniom audiowizualnym. Według wielu produkcja może również zaskoczyć kilkoma nowymi funkcjami i z powodzeniem poprawia elementy, które tego wymagały. Recenzenci są zgodni co do tego, że tytuł zapewnia po prostu świetną zabawę.

Choć głosów krytyki nie jest szczególnie wiele, te również się pojawiają. Dziennikarz z brazylijskiego IGN uważa, że Super Mario RPG nie wnosi żadnych nowości, które uzasadniałyby cenę. Według niego jedynym plusem jest uaktualniona grafika. Z kolei według recenzenta z Games.cz produkcja czasami wydaje się być nieco przestrzała.

Przykładowe recenzje Super Mario RPG:

 1. Player 2 – 10/10
 2. Nintenderos – 9,5/10
 3. CGMagazine – 9/10
 4. God is a Geek – 9/10
 5. GAMINGbible – 9/10
 6. Nintendo Life – 9/10
 7. Wccftech – 9/10
 8. The Gamer – 9/10
 9. Video Chums – 8,5/10
 10. Gamereactor UK – 8/10
 11. VGC – 8/10
 12. IGN – 8/10
 13. Eurogamer – 8/10
 14. IGN Brasil – 7/10

Przeczytaj też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Mimo kilku mniej optymistycznych słów na temat produkcji ostatecznie oceny Super Mario RPG są w większości rewelacyjne. Nintendo najwyraźniej stanęło na wysokości zadania i dostarczyło przyjemną grę, która może cieszyć zarówno nowych fanów jak i miłośników oryginału z 1996 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.