Piranha Bytes zostanie zamknięte? Twórcy serii Gothic mogli stać się ofiarą nowej polityki Embracer Group

Piranha Bytes

Jakkolwiek by nie spojrzeć, tak Piranha Bytes uchodzi w Polsce i kilku innych krajach za studio absolutnie kultowe i legendarne. Twórcy serii Gothic od 2019 roku stali się częścią grupy THQ, a więc spółki zależnej od Embracer Group. Według najnowszych doniesień niemieckie studio mogło nie przeżyć nowej polityki szwedzkiego konglomeratu i niebawem czeka go rychłe zamknięcie…

Nadchodzi koniec Piranha Bytes?

Gothic II Complete Classic
Gothic II

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita działania Piranha Bytes w internecie zostały ostatnio dość mocno ograniczone. Strona niemieckiego studia od pewnego czasu jest nieaktywna i widać na niej jedynie logo, co już dość mocno niepokoi. Dodatkowo projekt, nad którym pracowali deweloperzy, czyli Elex 3 został usunięty ze strony finansowania rządu niemieckiego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo dostrzeżono, że niegdyś bardzo aktywny kanał studia na YouTube od jakiegoś czasu jest całkowicie martwy. Wszystko to zaczęło wyjątkowo niepokoić fanów „Pirani”, którzy martwią się o losy ukochanych deweloperów.

ELEX II
Elex II

Sytuacji nie poprawia sytuacja na „górze”, czyli w Embracer Group. Od jakiegoś czasu szwedzki konglomerat zamyka wiele swoich studiów, zabijając tym samym tworzące się projekty. „Wielkiej miotły” do tej pory nie uniknęły takie firmy jak 3D Realms, Slipgate Ironworks czy Radical Design.

Otwarta pozostaje także sprawa sprzedaży studia Gearbox, jednak tutaj od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne nowe wieści. Wiele wskazuje na to, że nikt nie jest zainteresowany takim zakupem.

Gothic 2 obwoływacz
Gothic 2

Wracając jednak do Piranha Bytes, niektórzy mają nadzieję, że to wszystko jest tylko częścią jakichś zmian albo nadchodzącej akcji promocyjnej Elex 3. Nie da się tego oczywiście wykluczyć, choć realne szanse na taki obrót spraw są raczej… niewielkie.

Zamknięcie twórców serii Gothic byłoby ogromnym ciosem dla sporego grona graczy, głównie z Niemiec, Polski i wschodniej części Europy. W końcu to dzięki pracy Bjorna Pankratza, Kaia Rosenkranza i innych deweloperów otrzymaliśmy historię Bezimiennego. Biznes jest jednak brutalny i wiele wskazuje na to, że Piranha Bytes stała się jego ofiarą.

Źródło: Reddit: Gamingleaksandrumours, World of Play, Game Star

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.