Sony walczy z kupowaniem platyn. Krótkie gry z prostymi trofeami znikają z PlayStation Store

PlayStation Store

Sony straciło najwyraźniej cierpliwość i nie chce, żeby PlayStation Store zamienił się w Google Play Store. Do deweloperów trafił ostatnio list informujący o rozpoczęciu banowania wszystkich gier stworzonych wyłącznie z myślą o zapewnieniu graczom szybkich platyn.

Koniec z prostymi platynami na PlayStation

PlayStation platynowe trofeum
Platynowe trofeum

Od kilku ładnych miesięcy PlayStation Store zasypywane jest grami pozbawionymi fabuły, zaawansowanych mechanik oraz jakiegokolwiek celu poza zdobywaniem trofeów. Trwają one zazwyczaj kilka minut i pozwalają graczom zdobyć osiągnięcie, na które w normalnych produkcjach pracować trzeba dziesiątki godzin.

Sony zaadresowało właśnie ten temat i poinformowało, że rozpoczyna walkę z tego typu tytułami. W liście do deweloperów firma zapowiada ukrywanie wszystkich gier z tego wąskiego „gatunku” oraz całkowite usuwanie ich z PlayStation Store. Co więcej, Sony jest gotowe również całkowicie uniemożliwić niektórym deweloperom publikowanie kolejnych gier.

Przeczytaj też: Gry survival na PC i konsole

Dla prawdziwych łowców trofeów, którzy walczą o wysokie miejsce w rankingach, jest to na pewno bardzo dobra wiadomość. Jeżeli Sony skutecznie pozbędzie się wszystkich płatnych platyn z PlayStation Store, rywalizacja pomiędzy łowcami wróci do normalności.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z