PlayStation 5 z nową aktualizacją w wersji beta. Sony zapowiada wsparcie Discorda i VRR dla 1440p

PlayStation 5 Discord

Sony wypuściło właśnie nową aktualizację do PlayStation 5 w wersji beta. Użytkownicy z dostępem do testowych patchy mogą już sprawdzić, co tym razem wymyślili Japończycy. Nowy wpis na blogu PlayStation zapowiada wiele znaczących zmian.

Nowa aktualizacja PlayStation 5

Discord na PlayStation 5

Jak zaznacza już na samym początku Sony, PlayStation 5 cały czas ewoluuje. UX od premiery nowej konsoli było głośnym tematem wśród fanów, a Japończycy faktycznie regularnie wprowadzają różne usprawnienia. Doskonałym tego przykładem jest nowa aktualizacja, która powinna uczynić interakcję z innymi posiadaczami PS5 dużo łatwiejszą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wśród wprowadzonych zmian królują przede wszystkim funkcje społecznościowe. Discord wreszcie będzie dostępny na PlayStation 5, Sony pozwoli udostępniać swój ekran znajomym z PSN oraz manualnie publikować zrzuty ekranu do PlayStation App. Ponadto biblioteka doczeka się kilku drobnych usprawnień, a VRR będzie dostępne dla 1440p.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Sony nie zdradziło niestety globalnej daty premiery tej aktualizacji. Ma ona ujrzeć światło dzienne „w nadchodzących miesiącach”. Sporo zależeć będzie prawdopodobnie od tego, czy użytkownicy testujący nowe zmiany nie trafią na jakieś poważne błędy.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.