PlayStation 5 sprzedaje się coraz lepiej. Next-genowa konsola Sony pokonała PS4

PlayStation 5

Żadnemu graczowi nie trzeba przypominać chyba, jak trudno było kupić PlayStation 5 w pierwszych miesiącach od premiery. Przez ponad rok ceny trzymały się na wyjątkowo absurdalnym poziomie i wiele osób całkowicie rezygnowało z zakupu konsoli. Sytuacja powoli wraca jednak do normy.

Świetna sprzedaż PlayStation 5

Problemy z dostępnością PlayStation 5 maleją, a zainteresowanie next-genową konsolą pozostaje wysokie. Doskonale potwierdza to fakt, że grudzień 2022 roku był najlepszym miesiącem w historii Sony pod względem liczby sprzedanych PS5. Dodatkowy kontekst dla tych statystyk zapewnił na Twitterze ZhugeEX.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

PS5 przekroczyło 30 milionów sprzedanych sztuk. Przejście z 20 do 30 milionów zajęło nowej konsoli dokładnie 216 dni. Na osiągnięcie tego samego kamienia milowego PlayStation 4 potrzebowało 266 dni.

Przeczytaj też: Co to jest VPN

Do tej pory sprzedaż PS4 w pierwszych miesiącach i latach wyglądała lepiej. Konsole były normalnie dostępne na sklepowych półkach, a gracze z tego korzystali. Teraz, kiedy łatwo kupić można również PS5, nowa konsola zaczyna nadrabiać straty.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.