Gracze PlayStation, uważajcie na swoje gry! Konsola blokuje dostęp do nich bez powodu

PlayStation

Sony w aktualnej generacji raczej nie ma szczęścia do swoich usług i sprzętu. Jakiś czas temu dosyć głośno było na temat rzekomo wyciekającego metalu z procesora konsol PS5, a w 2023 roku serwery PSN stały się celem poważnego ataku hakerskiego, który mógł skutecznie utrudniać życie inżynierom. Nowe doniesienia wskazują, że aktualnie najnowsze maszynki od „Niebieskich” mają jeszcze jeden poważny problem, który blokuje dostęp do zakupionych gier.

Część graczy straciła dostęp do cyfrowej biblioteki PlayStation

Miesiąc temu na subreddicie poświęconym PlayStation pojawił się wpis jednego z graczy, który skarżył się na fakt, że wszystkie zakupione przez niego gry zostały zablokowane. Każda próba uruchomienia tytułu przenosi go do sklepu, gdzie dostępna jest jedynie opcja zakupu. Niestety nawet tutaj pojawiają się problemy, bo transakcja nie przechodzi, a konsola wyświetla komunikat, że… dana pozycja została kupiona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, nie jest to odosobniony przypadek, bo pod postem przeczytać można wiele komentarzy od osób, których cyfrowe kolekcje zbierane niekiedy od czasów PS4 stały się kompletnie bezużyteczne. Sytuacja jest o tyle nietypowa, że zablokowany został także dostęp do gier darmowych, które nie wymagają zakupu.

O podobnych kłopotach donoszą także gracze na Twitterze/X. Stąd jesteśmy w stanie dowiedzieć się, że problem może być powiązany z kodem „ce-117773-6”. W tym przypadku jednak nie sposób potwierdzić, czy rzeczywiście tak jest. Część graczy bowiem informuje, że nie widziała komunikatu z tego rodzaju błędem.

Jednym ze sposobów, który częściowo zdaje się działać, jest przywrócenie licencji z poziomu konta PSN. Dzięki tej metodzie niektórym udało się odzyskać dostęp do zaledwie części swojej kolekcji. Nie jest to jednak coś, czego można było oczekiwać, a grono osób dotkniętych problemem zdaje się rosnąć.

Osoby dotknięte tą osobliwą przypadłością informują, że próbowały nawiązać kontakt z pomocą techniczną Sony, aby jakkolwiek rozwiązać ten problem, ale bezskutecznie. Niestety, na ten moment nie wiadomo czy producent PlayStation pracuje nad tą usterką, bo nie pojawiło się w tej sprawie żadne konkretne oświadczenie. Sytuacja jest wysoce niepokojąca, a brak konkretnej reakcji Japończyków nie napawa optymizmem.

Źródło: Reddit, Twitter/X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.