PlayStation PC jest już istotnym segmentem dla Sony. Sprzedaż Spider-Mana i The Last of Us Part I zaskakuje

PlayStation PC

Sony od stosunkowo niedługiego czasu „pogodziło” się z rynkiem pecetowym i regularnie dostarcza graczom „blaszaków” swoje ekskluzywne produkcje. Część z nich — jak chociażby God of War czy Spider-Man Remastered — cieszyły i nadal cieszą się sporym zainteresowanie, inne zaś debiutują niemal bez żadnego konkretnego rozgłosu. Najnowszy raport finansowy wskazuje jednak, że jest to dla działu PlayStation bardzo korzystna strategia, a przemawiają za tym konkretne liczby.

PlayStation PC zapewnia Sony spory przypływ nowych graczy

Spider-Man Remastered
Spider-Man Remastered

Podczas ostatniego spotkania biznesowego, w trakcie panelu opisującego strategię PlayStation Hermen Hulst jasno zadeklarował, że dział PlayStation PC „urósł do istotnej części” całego działu skupionego wokół ekosystemu Sony. Powodem tego mają być przede wszystkim dwie ostatnie premiery, czyli wspomniany już Spider-Man oraz wydane ostatnio The Last of Us Part I.

Ciekawą informacją jest fakt, że po pierwszą odsłonę przygód człowieka-pająka sięgnęło już 1,5 miliona graczy na całym świecie; historia Joela i Ellie przyciągnęła do siebie 368 tysięcy osób, co biorąc pod uwagę początkowy stan techniczny, również można traktować jako dobry wynik.

The Last of Us Part 1
The Last of Us Part 1

Ciekawą informacją jest także ta, która mówi, iż skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w segmencie sprzedaży gier na PC wzrósł o 133%, co jest idealnym dowodem na sukces Sony w segmencie PC.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Oczywiście producent PlayStation nie zamierza zatrzymywać się w tym segmencie, co potwierdzają słowa Jima Ryna, który wprost stwierdza, że korporacja nie zamierza zmieniać swojej strategii. Całkiem głośnym echem rozniosła się zapowiedź, że nowe produkcje first-party od Sony będą debiutować najpierw na PlayStation, aby po 2-3 latach trafiać także na PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.