PlayStation Project Q oficjalnie zaprezentowane! Nowy handheld Sony pozwoli grać w gry z PS5

PlayStation Project Q

Plotki i spekulacje dotyczące nowych sprzętów powiązanych z PlayStation krążyły po sieci już od dłuższego czasu. Prawdziwą rewelacją okazały się niedawne doniesienia Toma Hendersona, który przekazał niepotwierdzone wówczas informacje na temat PlayStation Q Lite. Dzisiaj Jim Ryan dostarczył nam niezwykle ważnych informacji na ten temat, ujawniając przy okazji prawdziwą nazwę urządzenia.

Jim Ryan zaprezentował PlayStation Project Q na PlayStation Showcase

PlayStation 5 PlayStation Project Q i słuchawki PlayStation
PlayStation 5, PlayStation Project Q i słuchawki PlayStation

Podczas krótkiej wstawki pomiędzy kolejnymi trailerami pojawił się Jim Ryan i zaprezentował on światu oficjalnie urządzenie PlayStation Project Q. Zgodnie ze słowami szefa działu PlayStation sprzęt ma zadebiutować jeszcze w tym roku i umożliwić streaming rozgrywki z konsoli PlayStation 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami PlayStation Project Q wyposażone będzie w 8-calowy ekran, a także „wszystkie funkcje kontrolera DualSense”, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością, dla wszystkich, którym pad od PS5 niezwykle podpasował.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Wraz z PlayStation Project Q zaprezentowany został zestaw bezprzewodowych słuchawek, które zapewnią kompatybilność z konsolami oraz pecetami.

Niestety, Jim Ryan nie zdradził żadnych dodatkowych informacji, przekazując jedynie, że te pojawią się „wkrótce”. Fanom technologicznych nowinek nie pozostaje więc nic innego jak oczekiwać na dalsze komunikaty i liczyć na szybki debiut tego urządzenia.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.