PlayStation Tournaments oficjalnie dostępne! Sony chwali się nową funkcją i zaprasza do rywalizacji

PlayStation Tournaments

Plotki na temat nowego trybu turniejowego, który Sony zamierza wprowadzić do swojego ekosystemu, krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Zresztą Japończycy od dłuższego czasu zapowiadało, że chciało bardziej zaktywizować „niedzielnych graczy” do brania udziału w różnego rodzaju zawodach w popularnych produkcjach. Ostatecznie korporacja dopięła swego i na swoim oficjalnym blogu przekazała, że uruchamia zupełnie nową funkcję nazwaną PlayStation Tournaments. Fani cyfrowej rywalizacji powinni koniecznie przyjrzeć się temu rozwiązaniu.

PlayStation Tournaments zaoferuje graczom PS4 i PS5 całkiem ciekawe nagrody

PlayStation Tournaments

PlayStation Tournaments to nic innego jak opcja, dzięki której gracze z całego świata będą mogli rywalizować ze sobą w ramach oficjalnych turniejów bez potrzeby wychodzenia z domu. Sony przygotowując tę funkcję, chętnie korzystało z opinii testujących graczy, w efekcie tego program ten wyposażony będzie w kilka interesujących rozwiązań:

  • Łatwy proces szukania turniejów — Jeśli chcemy znaleźć jakieś wydarzenie, to wystarczy, że na głównym ekranie konsoli wciśniemy przy odpowiedniej grze strzałkę w dół na D-Padzie. Wówczas otworzy się lista dostępnych i nadchodzących turniejów.
  • Rejestracja za pomocą konsoli — Po znalezieniu interesującego nas turnieju nie trzeba będzie za każdym razem wprowadzać danych logowania, konieczne będzie jedynie wciśnięcie opcji „Zarejestruj się”.
  • Ograniczone drabinki — Sony zdaje sobie sprawę, że im więcej graczy chętnych partycypować w turnieju tym drabinka wydarzenia znacząco się wydłuża. Mając to na uwadze, każde zawody posiadać będą ograniczoną liczbę uczestników; po jej przekroczeniu nowi gracze dopisywani będą do nowych drabinek w ramach tego samego turnieju. Oznacza to, że nagrody nadal będą takie same.
  • Wiele turniejów — Każdy turniej posiadać będzie inny harmonogram, a więc osoby chętne rywalizować będą mogły po prostu wybrać, który najbardziej czasowo im pasuje. Sony zapowiada, że wszystkie wydarzenia będą odbywać się w regularnych odstępach czasu.
  • Nowy interfejs użytkownika — Dzięki temu o wiele łatwiejsza ma być przeglądanie informacji na temat turnieju, w którym akurat będziemy brać udział. Dzięki systemowi powiadomień oczekujący gracze otrzymają stosowną informację na temat kolejnego meczu, a więc nie będą „przywiązani” do ekranu, oczekując kolejnego starcia.
  • Śledzenie wyników w czasie rzeczywistym — Po zapisaniu się do konkretnego turnieju otrzymamy dostęp do wszystkich informacji na temat innych meczów, które w jego ramach są organizowane. Zawarte tam będą informację na temat aktualnej drabinki i wyników spotkań, które trwają obecnie, lub są już zakończone. Będą one dostępne za pomocą specjalnej karty aktywności w centrum sterowania.
  • Nagrody — Każdy, kto zapisze się do takiego turnieju, będzie miał oczywiście szansę na wygranie. Sony przewiduje, że na zwycięzców czekać mogą nagrody pieniężne, waluta premium w danej grze, konsole PlayStation, akcesoria gamingowe, a nawet specjalne przedmioty kolekcjonerskie.

Wraz z wprowadzeniem PlayStation Tournaments, Sony otworzyło dedykowany serwer Discord, dzięki któremu chętni gracze będą mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat całej tej inicjatywy. Japończycy zapowiadają, że będą na owym serwerze organizować wywiady, sesje (zapewne Q&A) z najważniejszymi postaciami społeczności e-sportowej. Będą tam też pojawiać się najnowsze informacje na temat zbliżających się wydarzeń i turniejów. Link do oficjalnego serwera PlayStation Tournaments na Discordzie dostępny jest pod tym adresem.

PlayStation Tournaments rozpoczyna swoje działanie od specjalnego programu startowego

PlayStation Tournnaments Win-a-thon
PlayStation Tournaments, Win-A-Thon

Wraz z ogłoszeniem PlayStation Torunaments Sony zapowiedziało, że od 1 grudnia 2022 do 31 stycznia 2023 roku wystartuje specjalne wydarzenie nazwane Win-A-Thon. Cały event oparty będzie o serię turniejów dostępnych dla graczy PS4 i PS5, gdzie za każde zwycięstwo poprawiać będziemy swoją pozycje w ogólnym rankingu. Na sam koniec uczestnicy z największą liczbą punktów (a co za tym idzie najwyższą lokatą w klasyfikacji generalnej) odbiorą „niesamowite nagrody”. Na posiadaczy PS5 czekać będzie szereg akcesoriów takich jak pad DualSense czy zestaw słuchawkowy Pulse 3D; właściciele PS4 rywalizować będą o nową konsolę PlayStation 5.

Przeczytaj też: Telefon Gamingowy — najlepsze modele

Pierwszymi produkcjami, w których dostępna będzie opcja turniejowa będą Guilty Gear – Strive, NBA 2K23 oraz FIFA 23, a więc tytuły idealnie pasujące do takiego formatu. Zapewne w przyszłości pula ta powiększy się o inne gry, jednak na ten moment nie wiadomo nic więcej.

Nie da się ukryć, że jest bardzo ciekawa opcja, która — jeśli tylko będzie odpowiednio rozwijana — może przynieść Sony wiele korzyści. W końcu graczy preferujących kompetytywną rozgrywkę jest wielu, a perspektywa wygrania atrakcyjnych nagród jeszcze bardziej wzbudza zainteresowanie. Zamierzacie przetestować PlayStation Tournaments? Liczymy, że dacie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!