PlayStation Vita 2 już powstaje? Wyciekły informacje, które na to wskazują

PlayStation Vita

Konsole przenośne przeżywają obecnie renesans. Wszystko dzięki ogromnej popularności takich sprzętów jak NIntendo Switch, Steam Deck czy ASUS ROG Ally. Nic dziwnego więc, że coraz więcej producentów hardware’u dostrzega potencjał w tym segmencie rynku, włączając w to największych branżowych graczy. Podobno powstaje już PlayStation Vita 2.

PlayStation Vita 2 to rzekomy projekt nowego handheldu od Sony

Film na kanale Moore’s Law is Dead opisujący przecieki na temat nowego handheldu Sony

Według doniesień i przecieków, do których udało się dotrzeć autorowi kanału Moore’s Law is Dead w serwisie YouTube, Sony opracowuje kolejną generację swojej przenośnej konsoli. Obecnie jednak sprzęt ma być dopiero w fazie projektowania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po następcy PlayStation Vita możemy się spodziewać układu od AMD, który podobno jest już opracowywany. Jeżeli chodzi o bibliotekę gier, to sprzęt ma zapewnić dostęp do wszystkich gier z PS4 oraz po odpowiednim przystosowaniu, także z PS5.

Nie brakuje spekulacji, że „Vita 2” będzie urządzeniem należącym do rodziny PlayStation 6, które oferować ma alternatywę dla stacjonarnej konsoli. Taki zabieg głównie dyktowany jest trendami na rynku japońskim, gdzie granie przenośne cieszy się wielką popularnością.

PlayStation Vita 2 to oczywiście nazwa wymyślona przez autora filmu. Oficjalnie bowiem nie ma żadnych informacji na temat planów Sony względem rynku konsol przenośnych. Trzeba jednak przyznać, że nowy handheld spod stajni japońskiego giganta to sprzęt, o którym marzy wiele graczy na całym świecie.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.