Pokemon Scarlet & Violet zrewolucjonizuje znaną markę? Pierwsze głosy mówią o wielu nowościach

Pokemon Scarlet & Violet

Do premiery Pokemon Scarlet & Violet zostało już naprawdę bardzo mało czasu. Dzisiaj w sieci zaczęły pojawiać się opinie na temat nadchodzącej odsłony przygody w świecie kieszonkowych stworków. Większość głosów dość jednomyślnie stwierdza, że twórcy postanowili postawić na pewne dość odważne kroki względem poprzednich odsłon.

W Pokemon Scarlet & Violet trenerzy nie będą atakować automatycznie

Pokemon Scarlet & Violet — trailer

Jedną z ciekawszych wieści, jakie się pojawiają to ta, że trenerzy, których gracze będą spotykać na swojej drodze, nie będą już automatycznie atakować, kiedy wejdzie się w zasięg ich wzroku. Jest to odejście od reguły obecnej w serii od samego początku. Co prawda w grach nadal znajdą się miejsca, gdzie te walki będą obligatoryjne, jednak nie będzie to reguła na całej mapie. Decyzja ta jest podyktowana chęcią usunięcia pewnej bariery uniemożliwiającej nieskrępowaną eksplorację regionu Paldea.

Pojawiło się także dużo opinii mówiących, że nowy model eksploracji jest faktycznie tym, czego ta seria potrzebowała od dawna. Podróżowanie po ogromnym obszarze na grzbiecie jednego z legendarnych pokemonów ma być wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem. Ma to być spowodowane tym, że zamiast częstych powrotów do Pokemon Center będzie można udać się do swego rodzaju miejsc postojowych, gdzie pojawi się opcja wyleczenia swoich kieszonkowych kompanów.

Pokemon Scarlet & Violet startery
Pokemon Scarlet & Violet — startowe pokemony, czyli Quaxly, Fuecoco i Sprigatito

Pochwały zebrała także możliwość wybrania jednego z trzech trybów rozgrywki, których jest kilka. Od klasycznego przechodzenia fabuły po opcje kooperacji i rywalizację PvP. Pojawiły się także opcje skupione na poszukiwaniu specjalnych pokemonów określonych mianem „Titan” czy mierzenia się ze zbuntowanymi uczniami z grupy Team Star.

Przeczytaj też: Kierownica do PC — najlepsze modele

Spośród wszystkich opinii, jakie pojawiają się na temat nowych Pokemonów, wybija się przede wszystkim fakt, że Game Freak nie bało się zastosować wielu mechanik znanych z Pokemon Legends Archeus, które w opinii wielu graczy prezentowały świeże podejście do znanego (i dla niektórych skostniałego) systemu. Jak widać, nowości w najnowszej odsłonie przygód o kieszonkowych potworkach nie zabraknie i wieloletni fani serii na pewno znajdą w tej grze coś dla siebie. Na koniec warto przypomnieć, że Pokemon Scarlet & Violet zadebiutują już 18 listopada 2022 roku wyłącznie na Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.