Polaris to start nowej trylogii, a nie Wiedźmin 4. CD Projekt RED prostuje wcześniejsze doniesienia

Wiedźmin Polaris

Według powszechnego przekonania całego środowiska Projekt Polaris jest nazwą roboczą powstającego Wiedźmina 4. Oficjalnie pierwszy raz przyznał to ostatnio Adam Kiciński, ale okazało się to zwykłym przejęzyczeniem. CD Projekt RED sprostował bowiem, że opracowywany tytuł będzie startem nowej trylogii o Wiedźminie.

Projekt Polaris to pierwsza gra z nowej sagi o Wiedźminie

Zwiastun next-genowego Wiedźmina 3

CD Projekt RED rozwija obecnie kilka tytułów spod szyldu Wiedźmina, a jednym z nich jest Projekt Polaris. Podczas ostatniej telekonferencji prezes zarządu studia – Adam Kiciński – przyznał, że pod tą tajemniczą nazwą jest przygotowywany Wiedźmin 4.

Informacja ta od razu uaktywniła społeczność fanów serii. Było to bowiem pierwsze potwierdzenie stawiające znak równości pomiędzy Projektem Polaris i Wiedźminem 4. Prawda jest jednak inna i informacja ta była zwykłym przejęzyczeniem ze strony Kicińskiego.

To właściwie było przejęzyczenie. Polaris będzie pierwszą grą z nowej sagi o Wiedźminie. Saga ta będzie się składać z trzech gier.

Oświadczenie CD Projektu RED na temat Projektu Polaris

Zobacz też: Gry podobne do Gothic

Na koniec warto wspomnieć o wszystkich projektach, nad którymi obecnie pracują nasi „Redzi”. Są to wyżej wspomniany Polaris, kolejna przygotowywana przez studio The Molasses Flood produkcja w uniwersum Sapkowskiego – Sirius, remake pierwszego Wiedźmina, sequel Cyberpunka 2077 znany na razie roboczo jako Orion oraz Hadar, czyli pierwsze oryginalne IP CDPR-u.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.