Popularność Stellar Blade zaskoczyła samych twórców! Shift Up ma plany na kolejne gry

Stellar Blade

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od premiery Stellar Blade, czyli kolejnej produkcji ekskluzywnej zarezerwowanej tylko dla PlayStation. W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się na temat tej gry za sprawą dość kontrowersyjnego artykułu francuskiego oddziału IGN. W jednym z ostatnich wywiadów deweloperzy przyznali, że ogólna popularność wersji demo, które pojawiła się jakiś czas temu, nawet dla nich okazała się zaskoczeniem.

Deweloperzy zaskoczeni popularnością Stellar Blade

W jednym z ostatnich wpisów, jaki pojawił się na twitterowym profilu Stellar Blade, deweloperzy ze studia Shift U postanowili wyrazić swoją ogromną wdzięczność, za ogromne zainteresowanie produkcją ze strony graczy. We wpisie znalazła się nawet informacja, że niektórzy śmiałkowie są w stanie tylko w wersji demo spędzić ponad 50 godzin, co jest wręcz niewyobrażalne, zwłaszcza że czas potrzebny na jego przejście to mniej-więcej godzina.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ogromna popularność Stellar Blade uwypuklona zostaje także w porównaniu z inną głośną premierą gry ekskluzywnej tylko na PlayStation, czyli Final Fantasy VII Rebirth. Przygotowana przez Ampere Analysis grafika pokazuje dokładnie, że w szczytowym momencie wersja demo przyciągnęła do siebie około 690 tysięcy graczy, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. Ostatnia gra od Square Enix zaś mogła pochwalić się rezultatem na pułapie 380 tys. graczy.

Stellar Blade
Stellar Blade

W jednym z ostatnich wywiadów, które udzielone zostały koreańskiemu serwisowi Ruliweb (tłumaczenie maszynowe), reżyser gry podkreślił, że aktualnie jest spore zapotrzebowanie na gry dla jednego gracza, które da się po prostu ukończyć. Chodziło mu o pozycje, które po przejściu głównego wątku nie oferują żadnych dodatkowych atrakcji, które mają na celu wydłużyć czas zabawy.

Z tego też powodu Shift Up ma ambicję dalszego tworzenia produkcji właśnie takich, które pozwolą graczom skończyć grę i wrócić do „rzeczywistości”. Brzmi to więc jak swoisty głos rozsądku, zwłaszcza w zalewie gier single-player, które chcą wyciągnąć od graczy jak najwięcej czasu.

Oczywiście o sukcesie lub porażce Stellar Blade przekonamy się dopiero po premierze gry. Ta zaplanowana została na 26 kwietnia 2024 roku. Zamierzacie sprawdzić, co oferuje dzieło od Shift Up? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Stellar Blade, Ruliweb

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.