Portal RTX to upiększone wydanie kultowej gry od Valve. Różnice widać na każdym ujęciu

Portal RTX

Portal to jedna z tych serii, której nie trzeba przedstawiać zbyt wielu graczom. Pierwsza część, która zadebiutowała w 2007, do dziś cieszy się sporą popularnością, zresztą to samo można powiedzieć o drugiej odsłonie z roku 2011. Nic więc dziwnego, że fani cyklu z niecierpliwością wyczekują jakichkolwiek informacji na temat prac nad Portalem 3, jednak Valve chyba nie zamierza na razie niczego ogłaszać. Na pocieszenie Nvidiia zaprezentowała dziś zupełnie nowe wydanie pierwszego Portala, które ucieszy wielu entuzjastów tej marki.

REKLAMA

Portal RTX to nie tylko Ray Tracing, ale swoisty benchmark nowych technologii od Nvidii

Portal RTX—trailer

W ramach promocji nowych kart graficznych z rodziny RTX 40xx Nvidia nawiązała współpracę z Valve, której efektem jest Portal z RTX (dla uproszczenia w tekście zastosowaliśmy wersję Portal RTX). Jak sama nazwa wskazuje, gra obsługiwać będzie pełny Ray Tracing, ale nie będzie to jedyna nowość. Remiks ten ulepszony zostanie o wysokiej rozdzielczości tekstury, modele o znacznie większej ilości poligonów oraz w funkcję Nvidia DLSS 3.0 do zwiększenia wydajności.

Ponadto Portal RTX zaoferuje kilka zupełnie nowych technologi jak chociażby RTX Direct Illumination (RTXDI) dla „niezliczonych bezpośrednich źródeł światła, dużych i małych, z których każde rzuca światło i cienie”. Zaimplementowana zostanie także funkcja Reservoir Spatio Temporal Importance Resampling Global Illumination (w skrócie ReSTIR GI), czyli technologia „wzmacniająca światło pośrednie”. Nowinki te mają działać sprawniej od poprzednich technologi oświetlenia, które stosowane są przy Ray Tracingu.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Portal RTX zostanie wydany w listopadzie bieżącego roku i dostępny będzie za darmo dla wszystkich właścicieli pierwszej części serii. Poza tym Nvidia udostępni narzędzie RTX Remix, które umożliwi moderom dodawanie funkcji Ray Tracingu do innych produkcji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!