Poważna awaria serwerów Xbox! Gracze nie mogli korzystać z wielu gier i usług

Xbox

Rozbudowana i szeroka oferta usług sieciowych ma to do siebie, że jeśli w jakikolwiek sposób ulegnie awarii, to w zasadzie jakiekolwiek korzystanie z konsol czy aplikacji jest ograniczone lub wręcz niemożliwe. Z takim problemem mierzyli się wczorajszego wieczora posiadacze Xboxów, którzy mieli poważne problemy z zalogowaniem się do serwerów. Sytuacja była dość poważna i choć wszystko się już skończyło, to wzbudziła wśród graczy spore poruszenie.

Serwery Xbox z poważną awarią. Aktualnie nie ma jednak żadnych problemów

Wczorajszym wieczorem posiadacze konsol od Microsoftu doświadczali licznych problemów z zalogowaniem się do usług Xbox Live. Dotyczyło to zarówno konsol Xbox, jak i aplikacji Xbox App na PC, sprawiając, że korzystanie z jakichkolwiek opcji sieciowych, nawet tych najbardziej podstawowych było po prostu niemożliwe. Oczywiście wzbudziło to wśród graczy poważne poruszenie, a inżynierzy firmy dość szybko ruszyli do działania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Około 22:08 firma opublikowała na Twitterze/X komunikat, że badanie pochodzenia tej awarii „trwa dłużej, niż oczekiwano”, co zdenerwowało niektórych graczy. Ostatecznie o godzinie 2:49 firma potwierdziła, że problem został rozwiązany i nikt nie powinien już napotykać na problemy usług sieciowych i wszystko działa tak, jak powinno.

W sieci, a zwłaszcza na Twitterze/X pojawiło się wiele postów posiadaczy konsol Xbox, którzy naśmiewali się z tej sytuacji, albo wyrażali swoje oburzenie. Niektórzy domagają się od Microsoftu jakieś rekompensaty za niemożliwość zalogowania się akurat tego wieczora do usług przedsiębiorstwa. Na to raczej nie powinniśmy liczyć, bo najważniejsze jest, że wszystkie usługi sieciowe działają.

Aktualnie nie ma żadnych problemów usługami sieciowymi Xbox, więc każdy zainteresowany może bez przeszkód bawić się w grach sieciowych i korzystać z usług dostarczonych przez producenta. Oby tylko w przeszłości było mniej tego rodzaju awarii.

Źródło: Xbox, Twitter/X: Xbox Support

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.