Oto pierwszy licencjonowany kontroler bezprzewodowy do Xboxa. Już nie trzeba polegać na Microsofcie

PowerA MOGA XP-Ultra

PowerA już od dawna tworzy tańsze zamienniki dla sprzedawanych przez Microsoft natywnych kontrolerów do Xboxa. Do tej pory te pady ograniczała technologia, przez co były kompatybilne z konsolami „Zielonych” tylko po sparowaniu ich za pomocą kabla. Zmienił to dopiero wydany niedawno model MOGA XP-Ultra Multi, który jako pierwszy licencjonowany kontroler jest zdolny połączyć się z Xboxem One i Xboxami Series X|S bezprzewodowo.

PowerA MOGA XP-Ultra to pierwszy licencjonowany kontroler, który łączy się z Xboxem One i Xboxami Series X|S bezprzewodowo

Zwiastun kontrolera PowerA MOGA XP-Ultra

Poza bezprzewodowym łączeniem się z Xboxami za pomocą protokołu Xbox Wireless, MOGA XP-Ultra można też sparować z innymi urządzeniami. Kontroler jest również kompatybilny z PC, Androidem i wybranymi modelami telewizorów ze Smart TV.

Z technicznego punktu widzenia pad posiada gniazdo jack 3,5mm stereo, baterię o pojemności 2000 mAh, która umożliwia nieustanną, 60-godzinną rozgrywkę na Xboxie One, Xboxach Series X i PC-tach oraz 40-godzinną pracę w przypadku sparowania urządzenia za pomocą bluetooth ze smartfonami i telewizorami. Kontroler wyposażono także w port ładujący USB-C, dzięki któremu alternatywnie podłączymy go do Xboxów i komputerów za pomocą kabla.

Do innych cech MOGA XP-Ultra należą wklęsły d-pad, podwójne drążki analogowe i obecność wyzwalaczy impulsowych, dzięki którym zaimplementowano obsługę wibracji działających zależnie od wykonywanej akcji (np. kontaktu celu z bronią).

Jak podaje PowerA, kontroler zaprojektowano z myślą o bibliotece Xbox Game Pass Ultimate. Będziemy mogli więc komfortowo wstrzymać grę na telefonie, a następnie wznowić ją w domu na konsoli lub PC. Wraz z zakupem nowi użytkownicy najdroższego planu subskrypcji Microsoftu otrzymają też jego 1-miesięczny darmowy trial.

Na koniec warto wspomnieć, że MOGA XP-Ultra jest urządzeniem modułowym. Jego dolny uchwyt da się odczepić, a do zestawu dołączany jest ponadto klips do mocowania pada przy telefonie.

Zobacz też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Powyższe rozwiązania mają oczywiście swoje odbicie w cenie. MOGA XP-Ultra na stronie PowerA został bowiem wyceniony na 129,99 dolarów (ok. 537 zł). Na razie próżno go szukać wśród rodzimych sprzedawców współpracujących z producentem, więc nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za kontroler w Polsce.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.