Starcraft i Warcraft powrócą? Phil Spencer chce porozmawiać z Blizzardem o RTS-ach

Starcraft

Kiedy wydawało się, że gatunek RTS całkowicie idzie już w odstawkę, rękę w stronę fanów wyciąga Phil Spencer. W rozmowie z Wired szef Xboxa wyraził zainteresowanie wskrzeszeniem Starcrafta oraz Warcrafta. Zdaniem Spencera w tych markach Activision Blizzard drzemie wciąż ogromny potencjał.

Wielki powrót RTS-ów. Phil Spencer o potencjale Starcrafta i Warcrafta

Warcraft 3
Warcraft 3

Trudno nie wspomnieć o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, rozmawiając z Philem Spencerem. Redaktor Wired obrał w swoim wywiadzie nieco inną drogę i postanowił poruszyć temat RTS-ów. Zapytany o wskrzeszenie Starcrafta, Phil Spencer udzielił obiecującej dla fanów serii odpowiedzi.

Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że nie podejmuję żadnych decyzji odnośnie tego, co dzieje się w Blizzardzie, Activision czy King. Z mojej strony jest to więc tylko rozmawianie i myślenie o ewentualnych możliwościach.

Kiedy zastanawiam się nad dziedzictwem Blizzarda, do głowy przychodzi mi nie tylko Starcraft, ale również Warcraft. Na ten moment nie mam niestety żadnych planów związanych z tymi markami, ponieważ nie mogę jeszcze pracować z deweloperami. Starcraft był jednak znaczącym wydarzeniem w historii gier – z perspektywy esportu, RTS-ów na konsolach czy nawet opowiadania historii za pomocą tego gatunku.

Jestem bardzo podekscytowany możliwością porozmawiania z Activision, Blizzardem i King o wszystkich możliwościach związanych z ich portfolio gier.

Phil Spencer

Przeczytaj też: Kody do GTA San Andreas

Phil Spencer sam przyznał, że unika bezpośredniej odpowiedzi na zadane pytanie. Jest najwyraźniej zbyt wcześnie, żeby robić konkretne plany i mówić o wskrzeszaniu konkretnych marek. Wszyscy fani RTS-ów liczący na powrót Starcrafta zyskali jednak właśnie bardzo silnego sprzymierzeńca.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z