Pracę nad Death Stranding 2 zbliżają się do końca! Hideo Kojima potwierdza świetne wieści

Death Stranding 2

Hideo Kojima od jakiegoś czasu pracuje nad kontynuacją Death Stranding, którego zapowiedzi doczekaliśmy się podczas zeszłorocznej gali The Game Awards. Na razie jednak japoński reżyser niespecjalnie dzieli się nowymi szczegółami i poza prezentacją na State of Play o grze było raczej cicho. Okazuje się jednak, że prace nad tym projektem postępują i zgodnie z ostatnimi deklaracjami, jest on już coraz bliżej premiery.

Końcowe prace nad Death Stranding 2 zajmą jeszcze około roku

Death Stranding 2
Death Stranding 2

Kojima w ramach jednej z ostatnich audycji radiowych ujawnił, że prace nad Death Stranding 2 idą bardzo dobrze, a studio zakończyło prace nad materiałami wideo i motion capture. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej wyczekiwanej premiery i co ciekawe, teraz projekt wchodzi w fazę poprawek i dostosowania go do wydania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie oznacza to jednak, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku, bo japoński deweloper twierdzi, że wszystko to zajmie około 12 miesięcy, w trakcie których udoskonalonych zostanie wiele elementów. Wychodzi więc na to, że teraz wszystko zależne będzie od zespołów programistów, którzy muszą wziąć na warsztat wszystkie elementy i dopracować je w najlepszy możliwy sposób.

Co ciekawe, w ramach audycji poruszona została kwestia ostatniego trailera Death Stranding 2, który został odebrany przez graczy raczej ciepło, choć nie obyło się bez krytycznych głosów odnoszących się do jednej z postaci. Tutaj Kojima wyjaśnił, że w ogólnym założeniu chodziło mu o pokazanie ogólnego wyglądu gry oraz tego, jaką tematykę będzie poruszać, a także tego, co odziedziczy po Death Stranding.

Ostatecznie więc nadal trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać, ale dla wielu zapewne będzie to tego warte. Hideo Kojima raczej nie zwykł zawodzić swoich fanów i z reguły zawsze dowoził świetne dzieła. Oby było tak i tym razem.

Źródło: Automaton Media

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.