Nowy pad do Xboxa ma być odpowiedzią na DualSense! Wyciekł termin premiery kontrolera z masą nowych funkcji

Xbox Elite Controller

Xbox Sebile to nazwa kontrolera do Xboxa, którego projekt wyciekł w zeszłym roku wskutek batalii sądowej pomiędzy Sony a Microsoftem. Według tego co pojawiło się w sieci, pad ma posiadać funkcje zbliżone do konkurencyjnego DualSense. Teraz kolejne źródło potwierdza prace nad nowym kontrolerem oraz przybliża jego datę premiery.

Prace nad Xbox Sebile cały czas trwają, a kontroler ma zadebiutować w najbliższych miesiącach

Tom Warren z magazynu The Verge podczas jednego z podcastów potwierdził, że prace nad nowym kontrolerem o nazwie kodowej Sebile idą zgodnie z planem. Ponadto pad miałby zadebiutować w najbliższych miesiącach, a konkretnie 24 maja 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Projekt kontrolera Xbox Sebile

Nowy kontroler do Xboxa miałby między innymi zapewnić funkcję znaną z padów DualSense, czyli haptyczne wibracje. Poza tym urządzenie ma posiadać możliwy do naładowania i wymiany akumulator, łącze bluetooth 5.2 oraz możliwość łatwego rozkręcenia i naprawy w warunkach domowych.

Warto zaznaczyć, że Xbox Sebile ma pełnić funkcję podstawowego kontrolera do konsol Microsoftu. Jest też szansa, że zastąpi on dotychczasowe pady, które dorzucane są do konsol.

W kwestii kontrolerów Elite można prędzej czy później spodziewać się wydania V3, który najpewniej zostanie wyposażony również w funkcje z modelu Sebile. Jednakże, póki co nie jest znana nawet przybliżona data premiery nowej wersji pada Xbox Elite.

Jeżeli powyższe doniesienia się potwierdzą, to Microsoft w 2024 roku wystawi konkretną odpowiedź na konkurencyjnego pada DualSense. Nie pozostaje zatem nic innego jak wyczekiwać kolejnych informacji o urządzeniu.

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.