Forza Motorsport już dostępna do pobrania! Gra na Xbox Series X|S jest większa od Starfield

Forza Motorsport

Kurz po premierze Starfield jeszcze nie opadł, a Microsoft już szykuje się do kolejnej dużej premiery. Mowa oczywiście o Forzy Motorsport, która zadebiutuje już 10 października 2023 roku. Z tej okazji twórcy umożliwi wcześniejsze pobrania gry, a dzięki temu dowiedzieliśmy się, ile miejsca należy przygotować na dysku, aby w ogóle rozpocząć wyścigi po wirtualnych torach.

Forza Motorsport dostępny na PC i Xbox Series X|S dzięki opcji preload

Dzięki wcześniejszemu preloadowi dowiedzieliśmy się, że Forza Motorsport zajmie aż 132,1 GB wolnego miejsca na dyskach Xbox Series X|S. Posiadacze pecetów muszą zaś przygotować się na pobranie nieco mniejszych plików, które — zgodnie z danymi — ważą „zaledwie” 118,9 GB.

Dla porównania Starfield w wersji dedykowanej na konsole Microsoftu ważył około 100 GB, wydanie na PC zaś zajęło aż 122 GB danych. Widać więc, że — w zależności od platformy — Forza Motorsport będzie tytułem znacznie większym niż kosmiczny RPG od Bethesdy.

W zasadzie jednak nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że najnowsza odsłona kultowego cyklu wyścigów zaoferuje aż 500 szczegółowych modeli aut oraz 20 miejsc, na których dostępne zróżnicowane trasy. Część z nich jest też inspirowana prawdziwymi torami, które zostały odwzorowane za pomocą laserowego skanowania.

Nie oznacza to jednak, że musimy być skazani na tak duże pobieranie danych. Pojawiła się bowiem opcja rezygnacji z pobrania tekstur torów w wysokiej rozdzielczości. Zabieg ten pozwoli zmniejszyć rozmiar gry o 34,5 GB danych. Aby to zrobić, wystarczy jedynie wejść w zakładkę dotyczącą zarządzania grą w bibliotece i odznaczyć opcje „High Resolution Track Textures”.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Naturalnie osoby, które nie mają możliwości wcześniej pobrać gry przy pomocy konsoli, mogą to zrobić dzięki aplikacji mobilnej Xbox. Dzięki temu w wygodny sposób można przygotować swój sprzęt do nadchodzącej premiery Forzy Motorsport.

A kiedy wreszcie będziemy mogli wjechać na wszystkie zapowiadane tory? Już 10 października 2023 roku, a dokonać tego będą mogli posiadacze PC i konsol Xbox Series X|S. Od samego początku produkcja ta dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.