[Akt.] Premiera Atomic Heart prawdopodobnie zostanie opóźniona. Wieści od osoby znającej sytuację w Mundfish

Atomic Heart

Atomic Heart to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Niestety z naszych ustaleń wynika, że premiera „sowieckiego BioShocka” najprawdopodobniej zostanie przełożona na przyszły rok. Udało nam się porozmawiać z osobą blisko związaną ze studiem Mundfish, opracowującym rzeczoną produkcję.

Premiera Atomic Heart najprawdopodobniej dopiero w 2023 roku

Atomic Heart premiera opóźniona przeciek
Rozmowa z informatorem powiązanym z Mundfish

Udało nam się nawiązać kontakt i porozmawiać z osobą zaznajomioną z sytuacją w rosyjskim studiu Mundfish, mającą dostęp do informacji „z pierwszej ręki”. Od informatora dowiedzieliśmy się, że prace nad Atomic Heart zostały wstrzymane jakiś czas po wybuchu wojny na Ukrainie na ponad miesiąc, ale na ten moment deweloperzy znów pracują nad wyczekiwaną produkcją. Na to, czy zgodnie ze wcześniejszymi plotkami Mundfish zmieniło siedzibę, informator niestety nie odpowiedział (to było nasze ostatnie pytanie).

Przeczytaj też: Dysk do PS5

Wspomniał za to, że pierwotnie premiera Atomic Heart była planowana na październik — listopad. Nastroje panujące w Mundfish mają nie być najlepsze z uwagi na ogromne sankcje nałożone na Rosję, co utrudnia deweloperom życie codzienne jak i samą pracę. Nasz rozmówca dodał też, że osoby decyzyjne w studiu chciałyby zmieścić się z premierą w 2022 roku, ale jego zdaniem wydaje się to nierealne i powinniśmy się spodziewać przesunięcia debiutu Atomic Heart na 1 kwartał 2023 roku (styczeń — marzec), o ile rosyjski zespół nie będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi trudnościami, będącymi wynikiem inwazji Rosji na Ukrainę.

Przeczytaj też: Kierownica do Xbox One i Xbox Series X|S

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie da się ukryć, że można się było tego spodziewać. Mimo że opóźnienie Atomic Heart nie jest jeszcze w 100% pewne, bo może jakimś cudem studio wyrobi się z debiutem w 2022 roku, to lepiej nie robić sobie wielkich nadziei i od razu przygotować się na obsuwę. Czekacie na tę produkcję? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Aktualizacja – 01.06.2022, 18:27

Na kanale Atomic Heart na Telegramie Mundfish zaprzeczyło doniesieniom naszego informatora o tym, jakoby rozwój gry miał zatrzymać się choć na chwilę. Studio nie odniosło się jednak do samego przesunięcia premiery. Ponadto w swoim komunikacie deweloperzy poinformowali, że „nie udzielili nam wywiadu, a do tego Mundfish nie ma biur w Polsce”. To dość dziwne, ponieważ ciężko nam dostrzec związek z naszą publikacją — nigdzie nie wspomnieliśmy, że jest inaczej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.