Fala hejtu na pecetowe The Last of Us Part I. Gracze narzekają na fatalny stan produkcji Naughty Dog

The Last of Us Part 1

Premiera The Last of Us Part I na komputery osobiste odbyła się 28 marca 2023 roku o godzinie 17:00 na platformach Steam oraz Epic Games Store. Niestety wiele wskazuje na to, że Sony zaliczyło wpadkę. Gra zebrała blisko 1800 komentarzy na Steamie, z czego w większości są one negatywne.

Nieudany debiut The Last of Us Part I na komputerach osobistych

I would avoid Last of Us part 1 on PC right now until it's fixed. Lots of reports of crashes and 60+% of reviews on Steam are "mostly negative." It also takes an hour to build the shaders on the Steam Deck and runs at under 30fps even on low / med settings as it's not verified pic.twitter.com/UNUY0oR2vW

— Tom Warren (@tomwarren) March 28, 2023

I would avoid Last of Us part 1 on PC right now until it's fixed. Lots of reports of crashes and 60+% of reviews on Steam are "mostly negative." It also takes an hour to build the shaders on the Steam Deck and runs at under 30fps even on low / med settings as it's not verified pic.twitter.com/UNUY0oR2vW

— Tom Warren (@tomwarren) March 28, 2023

Wszystko wskazuje na to, że Naughty Dog zaliczyło falstart. Przygoda Ellie i Joela do tej pory otrzymała 2300 komentarzy i tylko 33% z nich jest pozytywnych. Gra posiada mnóstwo błędów, studio nie dopracowało optymalizacji i będzie musiało się zmierzyć z falą krytyki. Gracze skarżą się przede wszystkim na płynność animacji oraz liczne crashe.

„Witam na stan dnia premiery FIASKO!!! za 259 zł!!! Gra się zacina a spełniam wymagania maxymalne producenta!!! Jestem zawiedziony tym produktem i odradzam!!”

agat

„Optymalizacja, optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja. Wymagania systemowe 16 RAM i takowe posiadam. Wywala błąd o małej pamięci systemowej. Gdy uruchomię grę awaryjnie wszystko śmiga. Niektóre Lokacje zjadają FPSy. Błąd w wyszukiwaniu przycisków. Po prostu przypisuje inne przyciski do aktualnych. Niekiedy się zacina. Czekamy na łatki…”

maciekkw6

„The Crash of Us™ Part I”

Banjah

„Gra niegrywalna od godziny crashuje i nie można grać, a z ładowaniem shaderów to jakaś kpina. Czekałem na wersję PC-towa bardzo długo (nie gram na konsolach), a tu nawet nie może przejść ładowania shaderów cały czas wywala do pulpitu albo freezuje. Na pewno nie jest to wina sprzętu mam Ryzena 5 5600 X i RTX 3070.”

chemik3394

Negatywne komentarze są też związane z ceną. The Last of Us Part I kosztuje 259 zł w wersji podstawowej oraz 299 zł w wersji Deluxe. Fani, którzy zakupili ten tytuł, są rozczarowani, ponieważ otrzymali niegrywalny i niekompletny produkt.

Zobacz też: Monitor do 1000 zł

Możemy być pewni, że deweloperzy z Naughty Dog nie pozostawią tak swojej produkcji. Graczom pozostaje czekać na aktualizacje, które naprawią błędy. Zagraliście już w pecetowe The Last of Us Part I? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o tej premierze!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.