Metal Gear Solid ponownie z Hideo Kojimą? Aktualny producent serii marzy o takim powrocie

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Hideo Kojima w głównej mierze zasłynął dzięki serii Metal Gear Solid, którą z sukcesami rozwijał od przez wiele lat. Ostatecznie jednak w 2015 roku opuścił on szeregi Konami pozostawiając to IP w rękach innych producentów. Jeden z nich przyznał ostatnio, że chciałby, aby legendarny reżyser raz jeszcze zasiadł za sterami tej kultowej marki.

Producent Metal Gear Solid marzy o powrocie Hideo Kojimy, ale szanse na to są… mierne

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V The Phantom Pain

Noriaki Okamura podczas ostatniej transmisji Metal Gear — Production Hotline zapytany został o możliwości nawiązania ponownej współpracy z legendarnym Hideo Kojimą. Co ciekawe, deweloper przyznał, że chciałby takiego powrotu, określił to wręcz mianem „snu”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie chciałbym niczego bardziej niż ponownie pracować z panem Kojimą i resztą zespołu. Gdyby tak się stało, byłby to sen.

Noriaki Okamura

Szanse na to są jednak niemalże zerowe, bo sam Kojima ma teraz sporo na głowie. Poza Death Stranding 2 pracuje on nad grą OD dla konsol Xbox. Dodatkowo warto wspomnieć o jeszcze jednym projekcie tworzonym na zlecenie PlayStation oraz filmowej adaptacji Death Stranding. Widać więc gołym okiem, że jest to całkiem zapracowany deweloper.

Inna sprawa, że sam Kojima mógłby po prostu nie chcieć znowu pracować na zlecenie Konami, z którym niekoniecznie ma miłe wspomnienia. Można więc spokojnie powiedzieć, że marzenia pana Okamury można pozostawić w strefie marzeń na zawsze, albo przynajmniej na bardzo, ale to bardzo długi czas…

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.