Były projektant World of Warcraft tworzy nowe „wysokobudżetowe MMO”. Projekt Ghost może namieszać

Projekt Ghost 7

Gry z gatunku MMORPG obecnie nie cieszą się tak ogromną popularnością, jak jeszcze dekadę temu. Nie przeszkadza to jednak rozmaitym deweloperom próbować swoich sił w tym segmencie branży poprzez niekiedy zbyt ambitne projekty. Ostatni dotarły do nas wieści na temat kolejnego ciekawego pomysłu, który tym razem wyjdzie spod ręki byłego projektanta World of Warcraft.

Projekt Ghost może namieszać na rynku gier MMORPG, zwłaszcza że finansuje je NetEase.

Mowa dokładnie o Gregu Streecie, a więc deweloperze, który spędził wiele lat pracując nad grami MMO przygotowywanymi przez Riot Games oraz Blizzard. Postanowił on „pójść na swoje” i ogłosić swój autorski projekt realizowany przez jego studio Fantastic Pixel Castle.

Nowa gra Streeta ma być „wysokobudżetowym MMO w świecie fantasy”, którego wydawcą została chińska korporacja NetEase. Według zapewnień kierownika studia akurat ta firma „rozumie wizję, daje kreatywną wolność, wsparcie i środki”. Ta ostatnia kwestia zdaje się najważniejsza.

Projekt ten nosi nazwę kodową Ghost, a do prac nad tym zaprzęgnięci zostali doświadczeni deweloperzy, którzy przez lata tworzyli takie gry, jak World of Warcraft, Fortnite, League of Legends, Guild Wars czy Valorant.

Projekt Ghost
Projekt Ghost

Na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji, jednak już teraz twórcy podzielili się z nami garścią grafik koncepcyjnych. Na ich podstawie można wywnioskować, że ów MMO będzie cechować się otwartymi lokacjami, które mogą być wypełnione podniebnymi mapami trochę na wzór The Legend of Zelda Tears of the Kingdom.

Zaletą studia Fantastic Pixel Castle ma być w pełni zdalny model pracy. Dzięki temu możliwe jest zatrudnienie wielu najlepszych deweloperów, którzy normalnie rozsiani są po całym świecie. Ma to też być bardzo kameralna ekipa deweloperów, dzięki czemu ewentualne zmiany w projektach mają być łatwiejsze do wdrożenia.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Wszystko to na razie zapowiada się dość ciekawie, a sami twórcy chcą często wchodzić w interakcję ze społecznością, aby nie zboczyć z właściwej ścieżki produkcyjnej. Na papierze wszystko jednak może być interesujące, ale to dopiero rzeczywistość zweryfikuje wszystkie plany i działania nowego studia.

Jeśli więc jesteście fanami gier MMO, a zwłaszcza MMORPG to projekt Ghost może być czymś wartym uwagi. Możliwe, że po cichu rośnie konkurencja dla największych przedstawicieli tego gatunku, co byłoby wysoce wskazane.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.