Projekt U to nadchodząca kooperacyjna strzelanka od Ubisoftu. Do sieci wyciekły pierwsze informacje

Projekt U

Pomysł kooperacyjnych shooterów nadal jest w modzie, mimo że od czasu do czasu da się usłyszeć głosy, że taka konwencja jest już po prostu „wytarta”. Mimo tego Ubisoft zdecydował się spróbować swoich sił w takiej formule i niespełna miesiąc temu zapowiedział Projekt U. W opinii wydawcy produkcja ta „zbada nową koncepcję” kooperacyjnych strzelanek. Ostatnio do sieci wyciekło pierwsze wideo, które, mimo że nie zdradza zbyt wielu konkretów, to może być świadectwem zaawansowanych prac nad tym tytułem.

Projekt U ma rzekomo zaoferować zupełnie nowe podejście do gier kooperacyjnych

🚨LEAK🚨

Project U

First Gameplay snippets and Infos from
Ubisofts "coop" game pic.twitter.com/7P7Y5U7few

— Shaun Weber (@just4leaks2) October 12, 2022

🚨LEAK🚨

Project U

First Gameplay snippets and Infos from
Ubisofts "coop" game pic.twitter.com/7P7Y5U7few

— Shaun Weber (@just4leaks2) October 12, 2022

Udostępniony materiał został zapewne przygotowany na potrzeby zbliżających się beta testów Projekt U. Na samym początku dyrektor kreatywny projektu — Damien Kieken — wyjaśnia, że gra powstaje już od kilku lat i będzie się znacząco różnić od innych produkcji tego typu. Niestety, w tej kwestii nie podano żadnych konkretów. W dalszej części twórcy zachęcają graczy do przesyłania im feedbacku, który posłuży do usprawniania doświadczeń płynących z rozgrywki. Bazując na kilku ujęciach, które zostały pokazane na początku wideo, można przypuszczać, że Projekt U będzie cechować się bardziej kreskówkową grafiką.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS2

Poza tym wyjaśniło się, że za pracę nad Projekt U odpowiada oddział Ubisoft Annecy, które w przyszłości opracowywało m.in. tryby wieloosobowe do kilku gier z serii Assassin’s Creed. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy ruszą testy tej produkcji, jednak pewne jest, że początkowo odbędą się one wyłącznie w krajach Europy Zachodniej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.