UE ponownie interesuje się przejęciem Activision Blizzard! Tym razem chodzi o umowę z Ubisoftem

Microsoft Activision Blizzard Unia Europejska

W ostatnim czasie mogliśmy nieco odetchnąć od kolejnych wiadomości związanych z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Ostatnie konkretne doniesienia dotyczyły umowy między producentem Xboxów, a Ubisoftem, która, zapewniając dostęp do streamingu w Wielkiej Brytanii poprzez Ubisoft+, miała uspokoić brytyjski organ CMA. Okazuje się jednak, że tego rodzaju porozumienia przykuły uwagę Unii Europejskiej, która zamierza prześwietlić umowę obu korporacji.

UE pyta konkurentów i klientów Microsoftu o środki zaradcze zaproponowane w kwestii przejęcia Activision Blizzard

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Zgodnie z doniesieniami przekazywanymi przez Reutersa unijne organy antymonopolowe zaczęły pytać konkurentów i klientów Microsoftu, czy proponowana umowa z Ubisoftem nie wpłynie negatywnie na obecny kształt rynku gier. Co prawda UE już jakiś czas temu zgodziła się na przejęcie Activision Blizzard przez giganta z Redmond, ale działo się to przed ostatnimi propozycjami, które dotyczą francuskiego wydawcy.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez źródła unijny organ antymonopolowy miał rzekomo wysyłać maile do wielu firm z prośbą o opinie w sprawie umowy. Jednocześnie urzędnicy nie wszczęli żadnego dochodzenia w tej dziedzinie, jednak pojawiają się sugestie, iż takowe może rozpocząć się w momencie publikacji decyzji przez CMA.

Oczywiście dane firm, do których UE zwróciła się z prośbą o komentarz, nie zostały ujawnione. Przede wszystkim chodzi tutaj o wrażliwy charakter prowadzonych dochodzeń. Poza tym korporacje nieprzesadnie lubią ujawniać swoje kontakty z unijnymi organami.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Kup Xbox Series X

Inne źródła przytoczone przez Reutersa wskazują, że wszczęcie oficjalnego dochodzenia wydaje się „mało prawdopodobne”. Na ten moment UE odmówiło konkretnego komentarza w tej sprawie, stwierdzając jedynie, że „uważnie śledzi rozwój sytuacji” w Wielkiej Brytanii. Możliwe więc, że najbliższe tygodnie przyniosą kolejny zwrot w sprawie historycznego przejęcia w branży gier.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.