PS Plus otrzyma gry ekskluzywne, ale po pewnym czasie. Sony zdradza, o ilu miesiącach mowa

PS Plus

Od dwóch dni możemy cieszyć się wrześniową aktualizacją abonamentów PS Plus Extra i PS Plus Premium, w których skład weszło m.in. Deathloop. Szef inicjatywy PlayStation Indies – Shuhei Yoshida – wypowiedział się natomiast na temat gier ekskluzywnych w usłudze Sony. Zdradził nawet, kiedy możemy spodziewać się ich w PS Plus Extra.

REKLAMA

Gry ekskluzywne Sony w PS Plus po 6 lub 12 miesiącach w usłudze?

Deweloper całą sytuację porównuje do branży filmowej, gdzie wielkie blockbustery trafiają najpierw do kin, a dopiero potem do rozmaitych VOD. W przypadku gier wideo Yoshida także uważa, że ich „premiery tytułów premium” nie będą odbywały się od razu w abonamencie, lecz finalnie i tak do niego trafią. Kiedy?

Okazuje się, że gry ekskluzywne Sony mogą trafić do PS Plus Extra czy Premium po 6 lub 12 miesiącach – wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem cieszy się dany tytuł. Jeśli po 6 miesiącach wciąż sprzedaje się dobrze, to będziemy musieli zaczekać rok, aby móc w niego zagrać poprzez usługę. Gdy jednak odnotowana jest niska sprzedaż już po 6 miesiącach, to aby wciąż utrzymać zainteresowanie wokół danej produkcji, może zostać ona wrzucona do PS Plusa.

Zobacz też: Gry na telefon

Yoshida dodaje również, że firma Sony chce, aby PlayStation Plus pomagało podnosić zainteresowanie tytułami, gdy te mają otrzymać w bliskiej przyszłości fabularne rozszerzenie czy pełnoprawną kontynuację. W ten sposób korporacja „wydłuża cykl życia” danej marki.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!