Poznaliśmy najpopularniejsze gry w PS Plus. Niektóre pozycje first-party zaskakują

PS Plus

Od momentu przebudowy abonamentu PS Plus Sony stworzyło w ramach wariantów Extra i Premium biblioteki gier, gdzie za względnie przystępną kwotę można zyskać dostęp do całkiem sporej liczby pozycji. Oczywiście nie wszystkie dostępne tam tytuły oferują tą samą wysoką jakość i dość sporo tam najzwyklejszych średniaków. Mając to na uwadze, warto zadać sobie pytanie, jakie produkcje są w takim razie tymi, które faktycznie napędzają zainteresowanie? Odpowiedź może być całkiem interesująca.

Zestawienie najpopularniejszych gier w PS Plus nieco zadziwia

PS Plus najpopularniejsze gry
Najpopularniejsze gry w PS Plus w okresie maj 2022 -luty 2023

Według dokumentu zestawiającego najpopularniejsze produkcje dostępne w PS Plus w okresie od maja 2022 do lutego 2023 można zauważyć bardzo ciekawe informacje. Na szczycie list popularności dla wielu subskrybentów okazała się… niewymieniona z nazwy gra thrid-party. Przyciągnęła ona do siebie 7,3 milionów graczy, którzy spędzili w niej 29,5 milionów godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jakkolwiek dziwnie by to nie wyglądało, tak Sony nie chce zdradzać, która produkcja była tak rozchwytywana przez abonentów usługi.

Drugą lokatę zajmuje zaś Marvel’s Spider-Man Miles Morales, który zaskarbił sobie aż 6,6 miliona odbiorców. Trzecie miejsce przypadło Ghost of Tsushima od Sucker Punch, które we wskazanym okresie zagościło na dyskach 4,9 milionów osób. Na pierwszym miejscu poza podium uplasował się zaś Marvel’s Spider-Man z rezultatem 3,1 milionów graczy. Niestety, ale lokaty od 5 do 10 to tytuły nadal tytuły third-party, które nie zostały dokładnie określone.

PS Plus najpopularniejsze gry first-party
Najpopularniejsze gry first-party w PS Plus w okresie maj 2022 – luty 2023

Nieco ciekawiej prezentuje się takie zestawienie, ale dotyczące wyłącznie gier od studiów należących do Sony.

 1. Marvel’s Spider-Man Miles Morales
  • Liczba odbiorców: 6,6 milionów, łącznie spędzonych godzin: 57,5 milionów
 2. Ghost of Tsushima
  • Liczba odbiorców: 4,9 milionów, łącznie spędzonych godzin: 111 milionów
 3. Marvel’s Spider-Man
  • Liczba odbiorców: 3,1 milionów, łącznie spędzonych godzin: 37 milionów godzin
 4. Death Stranding
  • Liczba odbiorców: 2 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 21,1 milionów godzin
 5. Horizon Forbidden West
  • Liczba odbiorców: 1,7 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 23,2 milionów godzin
 6. Returnal
  • Liczba odbiorców: 1,6 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 13,2 milionów godzin
 7. Demon’s Souls
  • Liczba odbiorców: 1,6 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 11,9 milionów godzin
 8. Horizon Zero Dawn
  • Liczba odbiorców: 1,3 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 15,1 milionów godzin
 9. Sackboy Wielka Przygoda
  • Liczba odbiorców: 1,1 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 2,5 milionów godzin
 10. God of War (2018)
  • Liczba odbiorców: 1,1 miliony graczy, łącznie spędzonych godzin: 13,3 milionów godzin

Jak więc widać, na liście first-party znalazły się w zasadzie same prawdziwe hity, choć rezultaty takiego Returnal czy Sackboy Wielka Przygoda zdaje się relatywnie mała. Na pewno godnym uwagi tutaj God of War, który mimo kilku lat na karku nadal bawi ogromne grono graczy.

Przeczytaj też: Gry na Commodore 64

Biorąc pod uwagę, że mowa o zestawieniu, które kończy się na lutym 2023, aktualnie dane te mogą się nieco różnić. Z drugiej strony wiele z tych produkcji to wyjątkowo porządne gry, które nawet mimo kilku lat są świetnej jakości i potrafią dawać frajdę na wiele, wiele godzin.

Źródło: ResetEra

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.