Dziwny problem z PS Plus Premium i Extra. Gry zatrzymują się po 15 minutach

PS Plus Extra i Premium

Wygląda na to, że od kilku godzin subskrybenci PS Plus Premium i Extra mają problem z graniem w produkcje dostępne w katalogu usługi. Okazuje się bowiem, że trwała rozgrywka jest w nich dziś możliwa tylko przez 15 minut. Potem gracze są wyrzucani do menu głównego konsoli, skąd mogą wznowić grę.

Gracze raportują o błędzie związanym z PS Plus Premium i Extra. Uniemożliwia im on dłuższą zabawę

PS Plus Extra Premium
PS Plus Premium i Extra

O problemie możemy dowiedzieć się z opisującego go posta na Reddicie. Otóż po uruchomieniu gry z katalogu PS Plus Premium i Extra system wyświetla komunikat, który informuje, że zabawa zakończy się w ciągu 15 minut.

Po tym czasie gracze są wyrzucani do menu głównego konsoli. Gry nie wyłączają się całkowicie, więc można bezproblemowo do nich wrócić w miejscu, w którym błąd zamyka rozgrywkę. Po jakimś czasie wszystko znów się jednak powtarza.

W komentarzach inni użytkownicy wspomnieli, że także doświadczają tej usterki. Póki co raporty dotyczą tylko abonentów PS Plus Premium i Extra, ale możliwe, że problem dotyka też standardowego planu PS Plus Essential.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Wszystko to wskazuje na jakąś awarię po stronie Sony i PlayStation Network. Na razie firma nie odniosła się jednak oficjalnie do całej sprawy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.